Nėštumas > Po gimdymo > Sprintas prie krūties
 

Sprintas prie krūties


2016 04 29 | Autorius: Giedre
 

Kalbiname gastroenterologę Jovilę Vingraitę.

Kiek laiko turėtų užtrukti vienas maitinimas krūtimi?
Tai nėra programuotas minutėmis procesas. Kūdikį reikia laikyti prie krūties tiek, kiek jis nori, tol, kol nustoja žįsti. Kūdikio prie krūties buvimo laikas nepriklauso nuo jo amžiaus.

Per kelias minutes kūdikis pasisotina, o kiek laiko „žaidžia ir mėgaujasi“?
Kiekvienas mažasis žmogus yra nepakartojama asmenybė, kuri pati kiekvieną kartą pasirenka, per kiek laiko pasisotinti. Kiekviena mama jaučia, kada kūdikis intensyviai žinda, o kada nustoja tai daryti, užmiega ar tik laiko spenelį burnoje ir bando „žaisti“. Kai užmiega arba bando žaisti, spenelį iš jo burnos reikia ištraukti.

Ar ilgas – 30-40 minučių – žindymas rodo, kad kūdikis sunkiai ištraukia pieną?
Ir taip, ir ne. Vieni kūdikiai žinda intensyviai, energingai ir greitai, o kiti tai daro ramiai ir lėtai, tarsi mėgaudamiesi procesu. Leiskite kūdikiui būti tokiu, kokiu jis nori būti... Ne visi kūdikiai vienodai greitai ryja. Normalu, kad jie skirtingi.

Kas geriau – godus ir greitas žindimas, kai traukdamas pieną kūdikis prisiryją oro, ar, atvirkščiai – ilgas ir monotoniškas žindimas, kai nuo jo net speneliai suskylinėja?
Prie kiekvieno kūdikio būtina prisitaikyti ir dera leisti jam būti tuo, kuo jis nori. Vienintelis pagalbos būdas, tinkantis abiejose situacijose yra gera žindymo technika – apie ją plačiai ir dažnai rašoma „Mamos žurnale“ ir šeimai skirtose knygose. Abi minėtos situacijos yra vienodai nemalonios.

Ar visi paros žindymai turi būti vienodo ilgumo?
Ne. Kiekvieną kartą kūdikis prie krūties gali išbūti skirtingą laiko tarpą ir tai yra normalu.

Ar žindimo greitis priklauso nuo kūdikio temperamento, ar nuo pieno tekėjimo ypatumų?
Kūdikio žindimo greitis priklauso ir nuo kūdikio temperamento, ir nuo pieno tekėjimo greičio, ir nuo žindymo technikos, kurios išmoksta tiek mama, tiek mažylis. Mama turi prisitaikyti prie kūdikio temperamento.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Titukas