Vaikai > Vystymasis > Į tualetą eisiu pats!
 

Į tualetą eisiu pats!


2008 05 21 | Autorius: Administrator
 

Sauskelnės – patikimi ir ištikimi kūdikių draugai nuo pat gimimo, puoduko era išaušta tada, kai mažylis išmoksta pats tvirtai sėdėti, naudotis tualetu paprastai vaikas išmokomas kai sulaukia 2-3-ejų metų. Tačiau kada jis į šį mažą kambarėlį galės eiti vienas, be pagalbininkų – labai individualu.

Vieni vaikai jau sulaukę 3-ejų ten visai neblogai susitvarko, o kitus net ir į mokyklos suolą atsisėdusius mamos vis dar pakotroliuoja – bent kartkartėmis pagelbsti užsisegti kelnes ar tinkamai nusivalyti.


Vaikas pasirengęs į tualetą eiti pats, kai:

• Puikiai kontroliuoja šlapimo ir tuštinimosi procesus ir pats neparagintas jaučia bei pasako, kada jam reikia į tualetą.

• Reiškia norą būti savarankišku, džiaugiasi galėdamas vis daugiau „apsitarnauti“ pats.

• Yra pakankamai aukštas, kad galėtų pasiekti unitazą, prie jo atsistoti, ant jo atsisėsti.

• Be niekieno pagalbos gali nusiauti ir apsiauti kelnes, t.y. atsisegti ir užsisegti užtrauktuką, sagas, diržą ir pan.

• Žino, kad pasinaudojus tualetu būtina nusiplauti rankas ir moka tai taisyklingai padaryti – t.y. ne tik pakišti po vandeniu, bet ir gerai išsimuiluoti, nusiplauti, nusišluostyti.


Kaip galite jam padėti?

• Visų pirma mokykite vaiką patį nusirengti ir apsirengti rūbelius. Jei nupirkote jam naujas kelnes, sijonėlį, diržą su įmantresniu užsegimu ar detalėmis, kurios sėdantis ant unitazo gali kur nors užsikabinti, įkristi, nutrūkti – būtinai pamokykite atskirai, kaip jas atsegti, užsegti, prilaikyti.

• Tualetinį popierių, muilą, rankšluosčius laikykite taip, kad jūsų vaikas juos nesunkiai pasiektų niekur nepasilipdamas – priešingu atveju kils pernelyg didelė pagunda patinginiauti ir praleisti tam tikrus „procedūros“ etapus.

• Jei vaikas vis dar nepasiekia kriauklės – tualete pastatykite ir nuolat ten laikykite mažą pakylą pasilypėjimui.

• Jei auginate mergaitę, būtinai išmokykite, ją taisyklingai valytis – judesiu nuo lytinių organų link užpakaliuko, o ne atvirkščiai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Dinara