Namai > Buitis > Mezgimas prieš stresą
 

Mezgimas prieš stresą


2007 10 11 | Autorius: Laura
 

Mezgimas vėl ant bangos


Kurį laiką išties labiau su močiučių pomėgiu sietas mezgimas pastaruoju metu vėl užkariavo pasaulį nauja jėga. Megzti tapo madinga, kaip ir dėvėti rankų darbo nertinius, šalius, skraistes. Psichologai šį fenomeną vadina reakcija į augantį stresą kasdieniame gyvenime bei atsvarą modernioms technologijoms, vis labiau atsisakančioms rankų darbo ir kūrybinės iniciatyvos.

Be to, keletą pastarųjų dešimtmečių pasaulyje karaliavo feminizmas, iš principo neigęs tokius moteriškus užsiėmimus, kaip rankdarbiai, o tarp jų – ir mezgimas. Pasak feminisčių, mezgimas sietinas su moters pavergimu, jos pririšimu prie namų ir šeimos bei laisvės atėmimu. Pastaruoju metu toks radikalus požiūris itin nepopuliarus, taigi pomėgis megzti ir vėl ant bangos.

Močiutės su virbalais ir pradėta megzti kojine įvaizdis liko pasakose. Dabar mezgėjos – visų pirma mada ir stiliumi besidominčios jaunos moterys ir net paauglės. Juk rankų darbo drabužis ar aksesuaras pasmerktas tapti originaliu ir nepakartojamu.

Ar verta ginčytis dėl mezgimo populiarumo, jei net ekrano žvaigždės – Uma Thurman, Sarah Michelle Gellar, Catherine Zeta Jones, Kate Hudson, Madonna, Julianne Moore, Cameron Diaz, Hilary Swank, Winona Ryder, Kate Moss, Sarah Jessica Parker, Geri Halliwell ir Julia Roberts – ne viename interviu yra prisipažinusios, jog dievina šį pomėgį.


Mezgimas – naujoji joga

Dabar mezgimą galima palyginti su joga – jis ne mažiau populiarus ir ne prasčiau atpalaiduoja. Daugelis mezgančiųjų tvirtina, kad mezgant jiems labai svarbus terapinis efektas, galimybė pabendrauti su tą patį hobį dievinančiais žmonėmis, realizuoti savo kūrybinius sumanymus.

Šiuolaikinės technologijos taip pat itin parankios mezgimo gerbėjams – savo rankdarbių nuotraukas galima publikuoti internete, susilaukti pagyrų, pasidalinti raštų subtilybėmis, nesunku ir savo rankdarbius parduoti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
olivija
2008-10-24 09:13:34
Man mezgimas palaima.Jeigu nemezgu lyg kažko trūksta.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Ugne