Sveikata > Šeimos sveikata > Gripas: nelaukiamas...
 

Gripas: nelaukiamas svečias, ateinantis kasmet


2017 03 27 | Autorius: Mama.lt
 

Gripas: nelaukiamas svečias, ateinantis kasmet

Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3 kartus dažniau nei suaugusieji, jie taip pat dažniausiai tampa viruso perdavėjais. Ir nors dauguma gripo atvejų apsiriboja keletą dienų trunkančiu karščiavimu, galvos, sąnarių skausmais ir sloga, vis dėlto kasmet pasitaiko atvejų, kai gripo komplikacijos ilgam paguldo į ligoninę, o kai kuriems ligoniams jos baigiasi tragiškai.

 

Gripo keliai be klystkelių

Paprastai gripas prasideda staiga. Liga užsikrečiama oro-lašeliniu būdu, bendraujant su jau sergančiais ar virusą platinančiais žmonėmis. Vienais pagrindinių gripo židinių tampa vaikų ugdymo įstaigos – mokyklos, darželiai. Todėl šeimos, kuriose auga vaikai, paprastai dažniau serga gripu nei vaikų neturintieji.

Gripu galima užsikrėsti būnant greta sergančiojo, kuris kosti ar čiaudo. Šią ligą pasigauti galima netgi paprasčiausiai palietus paviršių, kurį lietė sergantysis gripu – pavyzdžiui, paėmus telefoną ar prisilietus durų rankenos. Virusas sklinda oru, užsikrečiama kai jo patenka į burną ar nosį. Didelėse žmonių susibūrimo vietose sąlygos jam plisti ypač palankios.

Gripu užsikrėtęs žmogus gali perduoti virusą kitiems maždaug parą iki pats susirgdamas. Vėliau suaugusieji gali užkrėsti dar 3-7 dienas nuo simptomų pasireiškimo dienos. Vaikai virusą gali perduoti dar daugiau dienų.

 

Štai pagrindiniai požymiai, kuriems pasireiškus tampa aišku, jog užpuolė gripas:

• Karščiavimas;
• Galvos skausmas;
• Silpnumas, nuovargis (labai stipriai jaučiamas);
• Sausas kosulys;
• Skausmas gerklėje;
• Užsikimšusi nosis ar sloga;
• Viso kūno skausmas.

Gripo simptomai pasireiškia 1-4 dieną po užsikrėtimo. Kai kurie žmonės gali perduoti virusą patys nė nejausdami simptomų.

 

Apsauga ne visagalė, bet...

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:  gripas,  gripo profilaktika
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Hinson
2023-03-27 03:09:50
Mes siūlome visų rūšių finansines paskolas iki 2% palūkanų normos. Siūlau platų finansinių paskolų spektrą iki maksimalios 10 000 000,00 € sumos, įskaitant: verslo planavimą, komercinį ir plėtros finansavimą, nekilnojamąjį turtą ir hipoteką, skolų konsolidavimo paskolas, verslo paskolas, privačias paskolas, būsto refinansavimą, viešbučių paskolas, studentų paskolas ir kt. Norėdami gauti daugiau informacijos, nedelsdami atsakykite į mūsų el. laišką. Susidomėję pareiškėjai turėtų atsiųsti mums el. laišką su šia toliau pateikta informacija:- El. paštas per: [email protected] Vardai ir pavardės: Kraštas: Paskolos suma: Paskolos trukmė: Telefonas#: Lytis: Pastaba: visi el. laiškai mums turi būti persiųsti per: [email protected] Mūsų pasiūlymai skirti tik rimtai mąstantiems skolininkams.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius