Nėštumas > Po gimdymo > Sėkmingo žindymo kliūtys
 

Sėkmingo žindymo kliūtys


2016 04 30 | Autorius: J. Kristanaitytė, Mažylis
 

Sėkmingo žindymo kliūtys

Kartais žindymas mamai suteikia ne džiaugsmo, o vargo ir skausmo. Kas trukdo sklandžiam žindymui ir kaip išvengti klaidų?

Pirmoji kliūtis: skausmingi speneliai

Šiais pojūčiais dažnai skundžiasi visos jaunos mamos, mat krūtų spenelių oda iki šiol niekada nėra buvusi taip intensyviai dirginama. Dažniausiai mamytėms skauda tik pradėjus mažyliui žįsti krūtį, o vėliau nemalonūs pojūčiai pamažu rimsta. Po 5–7 dienų maitinimo krūtimi spenelių skausmingumas praeina.

Kaip išvengti?

Skausmo ir įtrūkimų dažnai padeda išvengti spenelių grūdinimas jau nėštumo metu –prausiantis juos galima patrinti šiurkštesne plaušine ar rankšluosčiu, į liemenėlę įsidėti gabalėlį drobės, kad speneliams būtų šiurkščiau. Tuo tarpu į žindyvės liemenėlę įdėkite vienkartinius įdėklus – jie sugeria pienuką ir saugo spenelius nuo trynimosi.

Antroji kliūtis: speneliai sutrūkinėja

Spenelių įtrūkimus ne tik skauda, pro juos į pieno liaukas gali patekti infekcija. Daugeliu atvejų speneliai įtrūksta dėl netaisyklingos kūdikio padėties žindymo metu. Žįsdamas mažylis turi žiūrėti ne į mamos veidą, bet į krūtį, o burnyte apimti ne tik spenelį, bet ir kiek galima didesnį pigmentinio laukelio (areolės) plotą.

Ką daryti?

Jeigu spenelių oda sutrūkinėjo, kūdikiui pirmiausia duokite tą krūtį, kurią mažiau skauda. 2–3 kartus galima ir nemaitinti iš skaudamos krūties, tačiau nepamirškite stimuliuoti pieno gamybos – nutraukite jį rankomis ar pientraukiu.

Įtrūkimus efektyviai gydo pačios mamos pienas, todėl po maitinimo dar šiek tiek jo išspauskite ir leiskite jam nudžiūti ant spenelio. Padės ir oro vonios. Galima spenelių odą patepti specialiais kremais, pvz., "Bepanthen", "Garmastan". Pastarojo prieš maitinimą nuplauti nereikia – kūdikiui jis nėra kenksmingas.

Kaip išvengti?

Naujagimio žindymai pirmosiomis dienomis turi būti trumpi, 5–7 minučių, vėliau maitinti patariama ne ilgiau kaip 15 minučių – tiek laiko pakanka, kad kūdikis pasisotintų.

Trečioji kliūtis: netaisyklinga spenelių forma

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Sharlotė
2016-11-23 19:46:04
Kas jau kas, bet tikrai pirmiausia žindymas priklauso nuo spenelių... O po to tik visi kiti dalykai. Dalinuosi puikiu http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/kad-mazylis-niekuomet-nepritruktu-mamos-pienelio/112/item straipsnių, kad mažyliams niekada netrūktų pienelio. :)
Pakahonta
2009-05-23 01:19:11
Ir man prasidejo beda su spenialeis,nuo paciopirmo karto kaip vaikas pajeme zysti kruti.Nusipirkau pientrauki,galvojau nusitraukus pina usigydisiu spenelius ir vel maitinsiu vaika krutim.Bet deja mano mergaitei patiko bonkute.Kruties ji daugiau nebejeme.Dabar piena traukiu jau 4 menesi.Jo nemazeja netgi dideja,nes noriu jo turet.Vaikui per menesi priauga nemaziau kilogramo.Bet gaila,nero to nuostabaus rysio kaip vaikelis zinda kruti.Man taip to truksta.Bet dziaugiuosi bent geria mamoos pienuka ir auga.
Mama
2009-03-15 21:22:49
Net rankos nusvyra... Grūdinti spenelius? Jei sutrūkinėja - žindyti trumpai ir tepti tepalais? Na, nežinau iš kur šias nesąmones imate... Būtų smagu, jei nurodytumėte šaltinius... Žindyti esant mastitui negalima? Kuo kūdikis užsikrės, jeigu pūlių pateks į žarnyną? Mastitu?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Deimante