Nėštumas > Kontracepcija > Kontraceptikai: nauda ar...
 

Kontraceptikai: nauda ar žala?


2009 03 26 | Šaltinis: Goroskop.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Kontraceptikai: nauda ar žala?

Kontracepcija leidžia moteriai mėgautis seksu nesibaiminant nėštumo. Nors motinystė – tai laimė, tačiau... ne visada. Nepageidaujamas nėštumas gali tapti ne tik emociniu sukrėtimu, bet ir smūgiu trapiai moters sveikatai.
 
Kontraceptikų būna įvairių, tačiau bene daugiausiai diskusijų sukelia moteriškos kontraceptinės tabletės. Kas gi tokio paslaptingo glūdi mažutėje piliulėje?
 
Nauda, arba kodėl jas renkasi?
 
Pliusų, kodėl verta gerti kontraceptines tabletes, gana daug. Pats akivaizdžiausias ir maloniausias – tai net 99 proc. apsauga nuo neplanuoto nėštumo. Ir tai turint omeny, kad 100 procentų apsaugos neduoda jokia priemonė. Taisyklingai geriant tabletes (dažniausiai – 21 dieną geriant nurodytą tabletę, tada darant 7 dienų pertrauką ir vėl einant prie naujos 21 dienos pakuotės), seksu galima mėgautis nebūgštaujant.
 
Be to, būtent kontraceptinės tabletės gali normalizuoti moters menstruacijų ciklą, jei iki pradedant gerti tabletes jis buvo nestabilus.
 
Esama ir tokių kontraceptinių tablečių, kurios leidžia gydyti ligas, kurias sukelia vyriškų hormonų pagausėjimas moters organizme: jaunatviniai spuogai, plaukų slinkimas, seborėja, padidėjęs vyriškojo tipo plaukuotumas ir kt.
 
Tabletėmis galima ne tik sureguliuoti menstruacijų ciklą, bet ir jį šiek tiek pakeisti – prireikus šiek tiek užlaikyti mėnesines arba leisti joms prasidėti truputį anksčiau. Tai labai patogu, jei moters laukia svarbus renginys arba kelionė, kurios metu „moteriški nepatogumai“ būtų išties nepageidaujami. Anksčiau laiko liovusis gerti tabletes mėnesinės priartinamos, o vos išgėrus 21 tabletę iškart pereinant prie kitų 21, mėnesinės nukeliamos. Patogu netgi tai, kad tvarkingai geriant tabletes mėnesinių diena bus visada aiški, o ne plius minus keletas dienų.
 
Vartojant tabletes mėnesinės dažniausiai būna trumpos ir ne tokios gausios, kaip įprastai. Tai taip pat džiugina, ypač moteris, kurių mėnesinės būna skausmingos ir gausios.
 
Deja, net ir visi šie patrauklūs privalumai labai apkarsta, kai imamas aptarinėti kontraceptinių tablečių keliamas pavojus.
 
Tykantis pavojus, arba kaip sau nepakenkti?
 
Prieš pradedant gerti tabletes būtina atlikti medicininius tyrimus: apsilankyti pas ginekologą, mamologą, endokrinologą ir terapeutą, pasitikrinti, ar nesergate įvairiomis infekcijomis ir virusais. Jei esate sveika ir nėra jokių apribojimų gerti kontraceptikus, galima pradėti.
 
Kiekvienas organizmas unikalus, o kontraceptinių tablečių asortimentas platus, taigi jas turėtų parinkti kvalifikuotas gydytojas. Be to, esama nemažai kontraindikacijų šiems preparatams. Faktiškai jas gerti galima tik visiškai sveikoms moterims, kurių, deja, ne tiek ir daug.
 
Net ir sveikai moteriai, vartojančiai kontraceptikus, gali atsirasti tokie šalutiniai reiškiniai:
 
 • Galvos skausmas;
 • Kūno svorio padidėjimas arba sumažėjimas;
 • Padidėjęs krūtų jautrumas, jos tampa kietesnės;
 • Prasčiau iš organizmo šalinami skysčiai;
 • Staigūs nuotaikos svyravimai;
 • Seksualinio potraukio susilpnėjimas arba sustiprėjimas;
 • Makšties mikrofloros pakitimai;
 • Akių sudirgimas naudojančioms kontaktinius lęšius;
 • Pykinimas ir vėmimas pirmuosius 2 preparato vartojimo mėnesius.
 
O štai ir priežastys, kurios gali tapti kontraindikacijomis:
 
 • Polinkis į trombozę;
 • Širdies raumens funkcijos sutrikimai;
 • Cukrinis diabetas;
 • Įvairios buvę ar esamos kepenų ligos;
 • Bet kokios formos vėžys ar gerybiniai augliai, ypač krūtinės ir lytinių organų, tiek buvę, tiek esami;
 • Neaiškios priežasties kraujavimas iš makšties;
 • Nėštumas, maitinimas krūtimi;
 • Rūkymas.
 
Be abejo, šiuolaikinės kontraceptinės priemonės kur kas švelnesnės ir ne tokios pavojingos, kaip jų analogai, buvę prieš keliasdešimt metų. Tačiau ir moterų organizmas nuo to laiko netapo sveikesnis. Ekologinė situacija, maisto produktų kokybė, nuolatiniai stresai veikia vis pražūtingiau. Todėl sprendimą vartoti kontraceptines tabletes būtina nuodugniai aptarti su gydytoju. Juk ant kortos pastatyta jūsų sveikata!


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
inga
2011-06-09 14:34:37
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA 1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS Etindros 0,02 mg /3 mg plėvele dengtos tabletės 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 0,02 mg etinilestradiolio ir 3 mg drospirenono. Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas 44 mg. Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje. 3. FARMACINĖ FORMA Plėvele dengta tabletė. Tabletės yra rausvos, apvalios, dengtos plėvele. 4. KLINIKINĖ INFORMACIJA 4.1. Terapinės indikacijos Geriamajai kontracepcijai. 4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas Vartojimo būdas: vartoti per burną. Kaip vartoti Etindros Tabletes reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu laiku ant lizdinės plokštelės pakuotės nurodyta tvarka, jei reikia, užgerti trupučiu skysčio. Etindros vartoti po vieną tabletę 21 dieną iš eilės. Nauja pakuotė pradedama po 7 dienų pertraukos, per kurią nutraukus vaistų vartojimą paprastai kraujuojama. Kraujavimas paprastai prasideda 2–3 dieną po paskutinės tabletės ir gali būti nepasibaigęs, kai pradedama nauja pakuotė. Kaip pradėti vartoti Etindros • Hormoninių kontraceptikų iki tol (pastarąjį mėnesį) nevartota Tabletes reikia pradėti gerti pirmą natūralaus ciklo menstruacijų dieną (t. y. pirmą menstruacinio kraujavimo dieną). • Keičiant kitą sudėtinį geriamąjį kontraceptiką (SGK) Etindros geriausia pradėti vartoti pirmąją dieną po ankstesnio kombinuoto arba geriamosios kontracepcijos metodo taikymo įprastinės pertraukos, kai nebuvo vartojami hormonai (po tablečių vartojimo pertraukos arba placebo tablečių vartojimo). Jeigu buvo vartojamas makšties žiedas ar transderminis pleistras, Etindros geriausia pradėti vartoti jų šalinimo dieną, bet ne vėliau kaip atėjus sekančio vartojimo laikui • Keičiant vien progestageno kontracepcijos metodą (vien progestageno tabletes, injekcijas, implantus) arba progestageną atpalaiduojančią vartojimo į gimdą sistemą (VGS) Bet kurią dieną galima pereiti nuo vien progestageno tablečių (nuo implanto arba nuo VGS – tą dieną, kai šios priemonės pašalinamos, arba nuo injekcijų – tą dieną, kai turėtų būti atliekama injekcija), bet visais šiais atvejais per pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas moteriai reikia patarti papildomai taikyti barjerinius metodus. • Po nėštumo nutraukimo pirmąjį trimestrą Galima pradėti vartoti iškart. Tokiu atveju papildomų kontracepcijos priemonių nereikia. • Po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antrąjį trimestrą Moteriai patariama pradėti vartoti 21–28 dieną po gimdymo arba po nėštumo nutraukimo antrajame trimestre. Jei pradedama vartoti vėliau, pirmąsias 7 dienas moteriai reikia patarti papildomai taikyti barjerinį kontracepcijos metodą. Tačiau, jeigu sueitis jau įvyko, prieš pradėdama vartoti SGK moteris turi įsitikinti, ar nepastojo, arba palaukti pirmųjų menstruacijų. Rekomendacijas žindyvėms žr. 4.6 skyriuje. Vartojimo metodas, praleidus tabletes Jei tabletę pavartoti pavėluota mažiau negu 12 va
Greta
2011-05-19 19:55:38
Gydytoja ištyrė policistines kiaušidės, ne tik dėl šio, bet ir dėl kitų simtomų liepė gerti kontraceptines tabletes pavadinimu "YASMINELLE". Pradėti gerti liepė nuo pirmos mėnesinių dienos. Taip ir padariau. Prieš tai mėnesinės buvo LABAI gausios, dideli priešmenstruaciniai skausmai ir pan. Vos tik susirgus, išgėriau pirmąją tabletę. Keista, tačiau visiškai jokių skausmų nejaučiu, be to sirgau tik vieną dieną ir labai labai mažai, dėl to pasidarė neramu. Norėjau sužinoti ar tai normalu, ar visa tai šių kontraceptinių dėka? Asmeniškai aš šio sirgimo net gi galėčiau neužskaityti, nes tai labai neįprasta.
guode
2010-10-26 12:51:51
MAN ISRASE PATI GENEKOLOGE KAD PASITRUMPINTU MENESINIU DIENOS. TAI KAZKAIP KEJSTA SPJOVIAU I VANDENI IR PATI JY ISGERIAU , CIA TEJSINGAI YRA SAKOMA KAD NUO JU GALI IR NEBEPASTOTI PAZYSTU IR AS VIENA KURI NEPASTOJO.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Deividas