Nėštumas > Kontracepcija > Kada kontraceptikams tarti...
 

Kada kontraceptikams tarti „stop“?


2009 05 04 | Šaltinis: Wwwomen.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Kada kontraceptikams tarti „stop“?

 

Planuojate pastoti? Teks apsvarstyti ne tik tai, kada palankiausias metas kūdikiui atsižvelgus į jūsų gyvenimo aplinkybes, bet ir tai, kiek laiko turėtų praeiti po jūsų vartotų kontraceptikų nutraukimo.
 
Tol, kol nebūsite visiškai pasirengę pradėti kūdikį, turite saugotis. Jei gydotės kokias nors ligas ar tenka pereiti kokius nors medicininius tyrimus, pirmiausia baikite gydymo kursą ar tyrimus, ir tik tada planuokite pastoti. It nepamirškite: jei nesinaudojate jokiais apsisaugojimo būdais, galite vadintis pastoti besistengiančia pora.
 
Tabletės
 
Oraliniai kontraceptikai, geriami iki nėštumo, kūdikiams nesukelia įgimtų sveikatos sutrikimų. Jeigu baigėte gerti kontraceptikus, kurį laiką galima naudotis kitomis kontraceptinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, prezervatyvais arba makšties kempinėlėmis.
 
Dauguma gydytojų rekomenduoja baigus gerti kontraceptikus prieš pastojant palaukti 2-3 menstruacinius ciklus. Jei pastosite iš karto, vos baigusi gerti kontraceptikus, gali būti sudėtinga nustatyti, kada būtent pastojote, o tai savo ruožtu apsunkins gimdymo datos skaičiavimą.
 
Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo taip jau svarbu, tačiau paskutiniais mėnesiais ši data gali turėti daug reikšmės: nuo kada susirūpinti, ar kūdikis ne pernešiotas? Kada liautis bijojus priešlaikinio gimdymo? Kada planuoti motinystės atostogas?
 
Gimdos spiralė
 
Jei jums buvo įdėta gimdos spiralė, ją išėmus itin atidžiai stebėkite, ar neatsirado jokių su spirale susijusios infekcijos požymių. Jei atsirado – tik visiškai išsigydžiusi planuokite pastojimą. Geriausias metas išimti gimdos spiralei – menstruacijų periodas.
 
Norplant
 
Jei apsisaugojimui naudojate „Norplant“, naujausią į organizmą implantuojamą kontraceptinį preparatą, jį pašalinus reikėtų palaukti, kol pasibaigs 2-3 menstruaciniai ciklai. Pastojus iškart po „Norplant“ pašalinimo, kaip ir kontraceptinių tablečių atveju, būtų sunkiau nustatyti tikslią pastojimo datą bei numatyti gimdymo terminą.
 
„Depo Provera“ injekcijos
 
Hormoninio preparato „Depo Provera“ injekcijos turėtų būti nutrauktos ne mažiau kaip prieš 3-6 mėnesius iki planuojamo pastojimo. Kitaip tariant, prieš pastojant vertėtų palaukti nors 2-3 mėnesinių ciklus.
 
Baigus „Depo Provera“ injekcijas ar pašalinus „Norplantą“ patogiausia saugotis barjerine kontracepcija, kol ciklas visiškai nesusinormalizuos.
 
Ir vis dėlto nepaisant to, kokį apsisaugojimo nuo nėštumo būdą praktikavote, prieš pastodama pasikonsultuokite, kada geriausia jį nutraukti ir po kiek laiko planuoti nėštumą.
 
 

 


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Danielius