Vaikai > Mityba > Kokią dietą parinkti...
 

Kokią dietą parinkti vaikui nuo 1 iki 3 metų?


2009 06 16 | Autorius: Aptamil, jupiterimages.com
 

Kokią dietą parinkti vaikui nuo 1 iki 3 metų?

Daugelis tėvų mano, kad pirmasis vaiko gimtadienis yra tinkamiausias laikas keisti vaiko maistą į suaugusiųjų valgiaraštį. Tačiau toks skubėjimas gali turėti rimtų pasekmių. Netinkama mityba gali sukelti sveikatos problemų ateityje – nutukimą, alergijas ir kitas lėtines ligas. Vienerių – trejų metų vaikui labai svarbu taisyklingai maitintis dar ir dėl to, kad tokiu metu formuojasi viso gyvenimo valgymo įpročiai. Kokią dietą parinkti vaikui, rekomenduoja gydytoja pediatrė Eugenija Nazimovienė.

 

Svarbiausias šios dietos principas – maisto produktų įvairovė. „Kiekvieną dieną vaikas turėtų valgyti skirtingus produktus iš penkių pagrindinių maisto piramidės grupių. Tai yra grūdai; daržovės ir vaisiai; mėsa, žuvis ir kiaušiniai; pienas ir pieno produktai (vietoj karvės pieno tokio amžiaus vaikui patariu duoti pieno mišinius); augaliniai aliejai ir sviestas. Produktų įvairovė suteikia vaikui reikalingų maistinių medžiagų“, – sako E.Nazimovienė.

 

Vaiko dieta taip pat turėtų būti sveika – jį reikėtų pripratinti prie rupių miltų duonos, grikių ir sausų pusryčių su ribotu cukraus kiekiu. Visuomet naudingos daržovės, kurios gali būti dedamos virtos į salotas ar sriubą, vis dėlto vertingiausios yra šviežios daržovės ir vaisiai. Į vaiko valgiaraštį reikėtų įtraukti įvairių rūšių liesą, kokybišką mėsą. Tinka namuose orkaitėje kepta mėsa, nugarinė, kalakuto krūtinėlė ir naminis paštetas. Patariama riboti riebaluose keptos mėsos vartojimą, vengti dešrelių ir prastos kokybės mėsos. Per savaitę turėtų būti suvartojami ne daugiau kaip 3-4 kiaušiniai.

 

Vienerių – trejų amžiaus vaiko valgiaraštį ypač svarbu papildyti pieno produktais, kadangi juose yra mineralų, reikalingų stipriems dantims ir kaulams. Vietoj paprasto karvės pieno gydytoja pataria vartoti pieno mišinius (pavyzdžiui, vienerių-trejų metų vaikams skirtą „Aptamil Kindermilch Plus“), kadangi jie geriau atitinka augančio vaiko poreikius ir yra praturtinti medžiagomis, kurių vaiko maiste paprastai trūksta: geležimi, cinku, jodu, vitaminais ir nesočiosiomis riebalų rūgštimis.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
aiste
2011-10-02 18:49:59
Tik nereikia lia lia apie karves piena ir misinukus.Tiesiog uzsiimate misinuku reklama.Misinukai yra niekas kitas kaip sintetika.Mano vaika bere tol, kol daviau Aptamil misinuka visu taip giriama,kai tik nustojau duoti, visi berimai baigesi.Karves pienas nera gerai suaugusiam, vaikui jis butinas.Nejuokinkite mzoniu su savo kvailomis reklamomis rasytojai didieji, gaunate uzsakyma parasyti straipsni, akd prakisti misinukus ir rasote vejus visokius.Misinukai yra sintetika, o tikras maistas lieka tikru maistu ir tikrais vitaminais!
vaida
2011-02-01 20:03:09
Mano dukrytei dabar 1,4 mėn, nuo metukų pradėjau duoti Nestle mišinuką, (nors naktį dar pati maitinu), vėliau pabandžiau duoti „Aptamil Kindermilch Plus“ mišinuką ir prasidėjo pas mus elergija, ko tik nedarėm , viską išbandėm, bet elergija labai greitai plito ant kojyčių , vėliau ir ant rankyčių prasidėjo. O gydytoja tai liepia vienu tepaliuku patepti tai kitu, jokių rezultatų. Tuomet pati pradėjau galvoti ką ne taip darau, nuo ko visa tai prasidėjo; pirmiausia drabužėlius skalbiau muilo drožlėmis ir nedaviau Aptamil mišinuko visai. Po kelių savaičių eksperimento pasirodo mūsų atopinį dermatitą buvo iššaukęs Aptamil mišinukas, vietoj jo duodu karvės pieno , taip baigėsi visi mūsų vargai su alergija.
marcius
2010-05-19 07:21:27
labai aciuka,uz komentarus,taciau musu daktarai newisais galiu pasityket,daugiau prisiklausau kitu tewu nuomones,jie juk jau tai praejo,ar praeina. Tiesa lb geras tinklapis supermamos.lt ten radau daugiau info,nei konsultuodamasis pas daktarus,jiems kol i ranja lt.neduosi tol nesistengs,nebent pawirsutiniskai! Retai db sutiksi saziningu daktaru,tai jau patirem sawo kailiu,o blogiausiai kad mazyle nukentejo! Wat taip!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Deividas