Vaikai > Mityba > Karvės pienas...
 

Karvės pienas nepritaikytas mažų vaikų mitybos poreikiams


2009 06 30 | Autorius: Aptamil Kinder Milch plus
 

Karvės pienas nepritaikytas mažų vaikų mitybos poreikiams

Tarp mamų visąlaik aktualios diskusijos, nuo kada vaikui galima duoti karvės pieno. Šiuo klausimu nuomonės labai skiriasi. Vienos mamos pradeda jį duoti labai anksti, tvirtindamos, kad taip užaugo jos pačios ir jų tėvai. Kitos iš karto, kai jau nebeturi savo pieno, vaikučius ima maitinti mišiniais. Kas yra geriau? Teiraujamės gydytojos pediatrės Eugenijos Nazimovienės.

 

Pirmieji dveji vaiko gyvenimo metai itin svarbūs, nes tuomet formuojasi valgymo įpročiai, jis itin greitai auga, vystosi, taikosi prie aplinkos. Tai lyg investicija į ateitį − kokius pamatus paklosime, tokią sveikatą mažylis turės ateityje.

 

Paklausta, kokį pienelį tuo metu geriau duoti vaikui, gydytoja E.Nazimovienė atsako: „Geriausias maistas kūdikiui – motinos pienas, to negalima pamiršti, todėl krūtimi reikėtų maitinti kuo ilgiau, kad ir iki 2-3 metų. Kai motinos pieno nepakanka arba jis dingsta, tėvai paprastai renkasi karvės pieną sakydami, kad taip buvo maitinami ir jie patys. Aišku, galime važinėti zaporočiečiu, tačiau mieliau rinktumėmės mersedesą. Manau, kad vaikams reikia duoti tai, kas geriausia ir skirta būtent jiems“.

 

Palyginus su specialiais vaikams skirtais pieno mišiniais, karvės pienas turi daug trūkumų. „Karvės piene geležies beveik nėra. Išgerdamas 1 litrą karvės pieno kasdien, vaikas gali būti rožiniais skruostais, stambus ir atrodyti sveikas. Kad gautų reikiamą geležies kiekį per parą iš karvės pieno, vaikas jo turėtų išgerti 20 litrų – tai tiesiog fiziškai neįmanoma. Vaikams, kurie išgeria 1-2 litrus karvės pieno per parą (tai ypač dažna situacija rajonuose, tarp gyventojų, turinčių savo ūkius) dažnai nustatoma anemija, dėl kurios ilgainiui gali atsirasti net širdies ūžesiai. Juk karvės pienas suteikia sotumo, bet neaprūpina reikalingomis medžiagomis. Nieko daugiau nevalgydamas, vaikas jų ir negauna“, − tvirtina E.Nazimovienė.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
MAMA
2014-09-29 10:32:07
zinot tokių nusikalbėjimų jaunų mamyčių seniai beteko klausyt, uazuago kartų kartos naturaliais produktais , pienukais ir niekada karvės pienas nebuvo alergišku, dabar staigiai tapo alergišku pilnu alergenų? Ar jūs iš dangaus nukritusios visos čia? Nezinote kad medicina šoka pagal pramoninkų dūdelę ? Kur tie mediciniai tyrimai? Kur jie paskelbti? Kur išvados ar matėt kokie vitaminai milupoje ir kituose mišiniuose ? Sintetiniai ar natūralūs? Ar žinote kaip įsisavinami sintetiniai vitaminai ?
Arnoldas
2013-02-04 23:10:24
tikratiesa.lt/piena-geria-tik-mazi-vaikai-t555.html?hilit=pienas#p3672 Rašo, kad pieną geria tik maži vaikai.
Vilma
2012-05-24 14:37:37
Dabar labai madinga pasidare kalbeti apie sveika gyvensena,visoky bruda kury suvalgome su maistu. tai negi tie misinukai toki sveiki,kad juose tiek daug visko?Dovanokit brangi,gydytoja,bet naturalus dalykas ir yra naturalus.Ir sveikai mastancios mamytes galvoja savo galva.Tikrai misinuko nesirinkciau,nes tai tik pakaitalas prigrustas yvairiu vitaminuku.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Dominykas