Nėštumas > Kontracepcija > Kada apsauga nesuveikia?
 

Kada apsauga nesuveikia?


2009 07 28 | Šaltinis: Arabio.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Kada apsauga nesuveikia?

Iš pradžių jums atrodo, kad mėnesinės tiesiog šiaip suvėlavo. Tačiau kai abejonės priverčia pasidaryti nėštumo testą, išvystate dvi raudonas linijas ir apima siaubas. Kaip galėjo taip atsitikti? Juk saugojotės!

 

Pamėginkime rasti atsakymą.

 

Hormoniniai kontraceptikai

 

Hormoninė kontracepcija gali nesuveikti dėl šių priežasčių:

 

1. Apsinuodijimas. Jei ciklo metu buvote kuo nors apsinuodijusi, turėkite omeny, jog kontraceptinių tablečių patikimumas galėjo sumažėti beveik iki nulio.

 

2. Vartojami antibiotikai. Daugelis jų gali ne tik naikinti mikrobus, bet ir silpninti hormoninių kontraceptikų poveikį – ir tablečių, ir pleistrų, ir makšties žiedo. Beje, toks efektas gali išlikti dar 2-3 dienas baigus gydymo kursą.

 

3. Migdomųjų vartojimas. Kai kurie vaistai nuo nemigos neutralizuoja hormoninių kontraceptikų poveikį, taigi jei nesiseka užmigti – verčiau išgerti paprastosios sukatžolės nuoviro, skaičiuoti dramblius arba saugotis prezervatyvais.

 

4. Dieta. Dabar geriate riebalus skaidančias kapsules, prieš pietus – anticeliulitinį žolelių antpilą, plius griežta dieta, vietoje kavos – tibetietiška arbata. Deja, dauguma šių priemonių svorį mažina ne veikdamos riebalų ląsteles, o sparčiai šalindamos iš organizmo skysčius. Prarandant pernelyg daug skysčių netenkama ir kontraceptinėse tabletėse esančių veikliųjų medžiagų.

 

5. Laikrodžio persukimas. Tai dažniausiai pakiša koją nukeliavus į kitą laiko juostą. Geriate tabletes tuo pačiu metu, bet laikas juk pasikeitė, taigi realiai pakito ir tablečių gėrimo grafikas. Vartojant mini tabletes leidžiama laiko paklaida turėtų būti ne didesnė kaip 3 valandos. Vartojant kombinuotus oralinius kontraceptikus galima „pavėluoti“ iki 12 valandų, bet ne daugiau.

 

6. Vartojate jonažolę. Ši vaistažolė dažnai rekomenduojama nuo depresijos. O kontraceptinių pleistrų gamintojai įspėja, jog jonažolė gali sumažinti kontraceptikų efektyvumą.


Spiralė

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
marija
2010-02-24 15:10:14
o as galvojau kad spermicidiniai geliai efektyvus..........siaubas jei pastosiu jau ir taip auginam du vaikucius.....o geriamieji kontraceptikai netinka ir ziedas netinka.......na kaur yra hormonu man alergija kazkokia prasideda..
marija
2010-02-24 15:10:13
o as galvojau kad spermicidiniai geliai efektyvus..........siaubas jei pastosiu jau ir taip auginam du vaikucius.....o geriamieji kontraceptikai netinka ir ziedas netinka.......na kaur yra hormonu man alergija kazkokia prasideda..
Gretux
2009-08-01 15:32:28
Na mes naudodami zvakutes dabar turime 1m dukryte. :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Nojus