Namai > Buitis > Vieno kambario buto...
 

Vieno kambario buto planavimo paslaptys


2009 08 05 | Autorius: Eli.lt
 

Vieno kambario buto planavimo paslaptys


Nekilnojamojo turto rinkoje itin populiarūs vieno kambario butai. Jų kaina nėra maža, tačiau vis dėlto patraukli, ypač jaunoms šeimoms, studentams ir vienišiams, ieškantiems nuosavo ramybės ir poilsio kampelio.

Visgi patogiam gyvenimui keturių sienų gali pasirodyti maža. Todėl nediduko buto erdvių planavimui būtina skirti ypatingą dėmesį. Idealiausia išeitis – pasinaudoti profesionalaus dizainerio patarimais. Brangu? Galbūt, tačiau šią investiciją tikrai turėtumėte įvertinsite ateityje naudodamiesi patogaus gyvenimo privalumais.

Tad nuo ko gi pradėti perplanavimą, kai vieno kambario buto zonos, rodos, labai aiškios: gyvenamasis kambarys, virtuvė, vonios ir tualeto kambarys(-iai) ir dar galbūt mažas užkambaris. Tokiame butelyje nauji atradimai tarsi neegzistuoja. Vis dėlto specialistai mano, jog permainoms ir naujų bendro bei asmeninių zonų perplanavimui reikia labai nedaug – patikėti mažu stebuklu ir pasikliauti tinkamo specialisto pagalba, kuris sugebėtų maksimaliai patenkinti jūsų lūkesčius.

 

Virtuvės perkėlimas

Priklausomai nuo šeimos sudėties ir poreikių galima rinktis 2 variantus: butą paversti erdvia studija arba nedideliu dviejų kambarių butu. Pastarojo varianto scenarijus būtų toks: virtuvė perkeliama į erdvaus prieškambario zoną arba užkambarį (žinoma, jei tokį turite), o virtuvės vietoje įrengiamas miegamasis kambarys.

Nereikėtų pamiršti, jog virtuvės iškėlimas į kitą vietą pareikalaus nemažai darbo – pirmiausia komunikacijų įvedimo. Norint turėti gerai veikiančią vandens sistemą grindis gali tekti paaukštinti 10-15 cm. Galvą teks pasukti ir dėl ventiliacijos – paprasčiausia būtų pasinaudoti esančia tualeto kambaryje, tačiau tuomet ties lubomis teks tiesti ventiliacinę žarną.

Ir tai dar ne viskas – virtuvės perkėlimas galimas tik tuo atveju, jeigu joje stovės ne dujinė, o elektrinė viryklė. Dujų vamzdžius draudžiama slėpti sienose arba kuo nors uždengti, o palikti juos atvirai nutiestus iš buvusios virtuvės mažai kam norėsis. Tačiau elektros kabelio nutiesimas – kur kas lengvesnė užduotis. Jį lengva paslėpti, todėl elektrinė plytelė kitame kambaryje – sumanymas, kurį nesunku realizuoti.

 

Nemokamų kvadratinių metrų paieška

Ne paslaptis, jog kelis nemokamus kvadratinius metrus galima išlošti ir sujungus atskirus vonios ir tualeto kambarius. Jei dar pridursite kelis kvadratinius prieškambario metrus, į naująjį vonios kambarį tilps ne tik padoraus dydžio vonia, bet ir skalbimo mašina bei skalbinių dėžė. Naujoms pertvaroms rekomenduojama panaudoti silikatinius blokelius.

Jei įsigijote vieno kambario butą su aukštomis (3 m ir aukštesnėmis) sienomis, tuomet eksperimentuokite toliau dalį funkcionalių patalpų perkeldami į... antrąjį aukštą – tiesiog įrenkite kambaryje antresolę. Ši vieta labiausiai tiks miegamojo kambariui, bibliotekai arba darbo kabinetui. Į jį beliks nutiesti laiptus – kuo statesnius, antraip jie užims pernelyg daug erdvės. Šią idėją puikiai papildys marinistinė tematika, kur laipteliai į antrą aukštą taps savotišku tiltu į denį.

 

Didelė erdvė – vieta fantazijai

Jei bute gyvena 1-2 žmonės ir kurti individualias zonas nėra poreikio, tuomet galima "žaisti" didelės erdvės privalumais: pavyzdžiui, nugriauti sieną, jungiančią virtuvę ir didįjį kambarį, ir pastatyti pertvarą įstrižai atraminių sienų. Tokiu būdu miegamojo kambarys išliks atskira zona, o svetainės-virtuvės erdvė įgaus ypatingą formą.

Pasinaudoję šia idėja, virtuvę galite perkelti į kambario centrą. Kambarys tuomet virs šiek tiek bohemiško stiliaus studija. Jeigu trūksta erdvės darbo kampeliui ar skaitymui, galima panaudoti balkoną. Žinoma, jį reikia tinkamai apšiltinti ir įstiklinti. Balkonas gali puikiai atlikti ir sandėliuko funkciją, jeigu jame įmontuosite lentynas ar spinteles.

Dauguma siūlomų vieno kambario buto pakeitimo idėjų yra susijusios su sienų griovimu ir kitais esminiais pakeitimais, todėl primename, jog prieš pradedant darbus dėl įvairių idėjų realizavimo būtina pasikonsultuoti su specialistais, kurie dar patars, kaip sutvarkyti reikiamus dokumentus dėl rekonstrukcijų ir naujo projekto.

 

 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (158)
valerij