Nėštumas > Kontracepcija > Kontraceptikai: žvilgsnis...
 

Kontraceptikai: žvilgsnis į ateitį


2010 02 09 | Šaltinis: Veslo.org., Jupiterimages nuotr.
 

Kontraceptikai: žvilgsnis į ateitį

Gyvename hormoninių kontraceptikų aukso amžiuje. Šiandien būtent jie laikomi efektyviausiomis ir saugiausiomis priemonėmis nuo nepageidaujamo nėštumo.

 

Mažai tikėtina kad artimiausiu metu kontracepcijos srityje mūsų lauktų stulbinantys atradimai nesusiję su hormonais, kadangi visas žmogaus lytinis ciklas priklauso tik nuo organizme vykstančių hormoninių pokyčių.

 

Visi kiti kontracepcijos metodai, kaip parodė ne vienas jų naudojimo dešimtmetis, ne itin patikimi. Iš laukiamiausių kontracepcijos metodų įdomiausi ir patraukliausi ketina rastis būtent hormoninės kontracepcijos srityje. Vienas jų – vyrų hormoninė kontracepcija.

 

Vyrų kontracepcijos paieškos

 

Šiuo metu kaip tik bandoma pagaminti vyrišką hormoninę tabletę ir implantą su lytiniais hormonais (testosterono ir progestageno kokteiliu arba hipofizės hormonais), kurie stabdytų spermatozoidų gamybą niekaip nepaveikdami gebėjimo turėti vaikų ateityje. Šie preparatai ketina turėti teigiamų šalutinių efektų, vienas iš jų – saugoti nuo prostatos auglių.

 

Kontraceptikai moterims

 

Pagrindinės moterų hormoninės kontracepcijos vystymosi gairės yra šios:

 

1. Patogesnių kontraceptikų gaminimas;

 

2. Šalutinių efektų mažinimas;

 

3. Sisteminio poveikio moters organizmui mažinimas arba šalinimas;

 

4. Naujos gydomojo ir profilaktinio efekto galimybės.

 

Skelbiama, kad jau netrukus atsiras kontraceptikai (tabletės, žiedas ir gelis) su natūraliais estrogenais. Bandomas gaminti kontraceptinis žiedas, kuris bus naudojamas 1 kartą per metus, turės profilaktinį ir priešvirusinį poveikį.

 

Ginekologijos ekspertai teigia, kad pastaruoju metu efektyviausias ir labiausiai paplitęs apsaugos nuo nėštumo būdas – hormoninė kontracepcija, visų pirma – mažų ir mikro dozių oraliniai kontraceptikai.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Damir