Nėštumas > Gimdymas > Kaip išvengti epiziotomijos
 

Kaip išvengti epiziotomijos


2014 03 21 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Kaip išvengti epiziotomijos

Epiziotomija – tarpvietės kirpimas gimdymo metu, kai makšties įeiga labai siaura ir tai trukdo gimti vaisiaus galvutei.

Esama daug diskusijų, ar epiziotomija – išties geras gydytojo sprendimas, galbūt daugeliu atvejų geriau leisti natūraliai plyšti audiniams ir paskui pažeistą vietą susiūti.

Bet abejonių nekelia faktas: geriausias variantas – kai netenka nei kirpti, nei plyšti. Ir čia sau padėti gali pati gimdyvė, jei apie šią problemą susimąstys likus 1-2 mėnesiams iki numatomos gimdymo datos.

Patikimiausia pagalbinė priemonė – tarpvietės masažas.

Masažo technika

Nusiplaukite rankas, patogiai atsisėskite namuose, kur jums niekas netrukdytų, tarpvietę ir pirštus ištepkite švelniu lubrikantu (idealiai tiks kakavos sviestas, alyvuogių aliejus, vitaminas E ar bet koks kitas natūralus maistui naudojamas aliejus).

• Nykščius įkiškite 3-4 cm į makštį. Paspaudykite jais sieneles į šonus ir kartu judesiu žemyn. Švelniai bet tvirtai plėskite kol pajusite lengvą kaitimą ar dilgčiojimą. Neatleiskite spaudimo, palaikykite taip nykščius dar keletą minučių, kol pajusite, kad ši vieta tapo nebe tokia jautri, ji nebekaista, nedilgčioja. 

• Vis dar spausdama nykščiais lėtai ir švelniai masažuokite pirmyn-atgal apatinę makšties dalį. Nuo trynimo patikimai apsaugos lubrikantas. Masažuokite taip 3-4 minutes, stengdamasi neliesti šlapimo angos. 

• Tęsdama masažą švelniai praskėskite apatinę makšties dalį nykščiais, tarsi imituotumėte kūdikio galvutės keliamą spaudimą. Taip odą ir makšties sieneles paruošite būsimam išsitempimui per gimdymą.

• Masažą baikite kegelio pratimų serija: kelias minutes sutraukite ir atleiskite makšties raumenis tarsi sulaikytumėte ir vėl paleistumėte šlapimą.

Šį masažą rekomenduojama atlikti vieną ar du kartus per dieną, pradedant nuo 34 nėštumo savaitės. Jau po savaitės turėtumėte pajusti, kad ši sritis tapo elastingesnė, lengviau kontroliuoti makšties raumenis. 

Keletas mokslinių studijų jau įrodė, kad tokia masažo technika išties apsaugo gimdymo metu nuo plyšimų ir epiziotomijos. Tiesa, pastebėta, kad tokia technika veiksmingesnė pirmą kartą gimdančioms moterims, o ne jau vieną ar kelis kartus gimdžiusioms natūraliais gimdymo takais.

Kita svarbi sąlyga, sauganti nuo plyšimų – tai gimdymo metu kuo tiksliau vykdyti gydytojo ar akušerio nurodymus: stangintis ar sulaikyti stangas tada, kai to reikia.


 


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Robertas