Pagrindinis > Džiaugiamės ir lavinamės!
 

Džiaugiamės ir lavinamės!


2010 05 14 | Autorius: Tomy
 

Dalyvaukite Savaitės mažylio rinkimuose, o nugalėtojui atiteks vienas iš organizatorių parinktų Tomy žaislų!

Akcija vyksta nuo 2010-05-17 iki 2010-06-14. Pirmasis Savaitės mažylis bus apdovanotas 2010-05-24.

Mama.lt Savaitės mažylio taisyklės.

 

Spalvingi čiuožinėjantys pingvinai, besipliuškenantis vėžlys, virš lovelės šviečianti žvaigždutė ar linksmą dainelę dainuojantis begemotas, − žaisliukai, sukuriantys vaikams gerą nuotaiką. Džiaugsmo ir spalvų atmosfera dera kartu su lavinamaisiais įgūdžiais, kuriuos stiprina šie edukacinio pobūdžio žaislai.


Vaikų raidos specialistai ir psichologai pataria rinktis lavinamuosius žaidimus arba žaislus, kurie vaikui sukelia malonias emocijas, išmoko jį pažinti aplinkinį pasaulį, padeda vystytis ir skatina įsisavinti pagrindinius gyvenimo dėsnius.

 

Daugiau negu žaidimas


Nuolat skubantys suaugusieji dažniausiai vaikams parenka žaislus pagal vaikų amžiaus grupes arba tik pagal dizainą. Tačiau profesionalai teigia, kad šis reikalas žymiai sudėtingesnis, − edukaciniai žaislai sukurti kaip viena sistema: jie lavina bent kelis vaiko įgūdžius vienu metu. Būtent tam kuriamos atskiros, specializuotos žaislų linijos, skirtos tam tikrai vaiko raidos uždavinių grupei spręsti. Pavyzdžiui, „Tomy“ žaisliukai „Rūšiuoklis“, „Spalvingų kiaušinių rinkinys“, „Žiedelių piramidė“ lavina akyčių ir rankyčių koordinaciją, skatina smalsumo, mąstymo vystymąsi. O konstruktorius, kuriame yra mašinėlė, lėktuvėlis arba malūnsparnis, ugdo konstravimo, motorikos įgūdžius, priežasties-pasekmės dėsnio suvokimą.


Mykolo Romerio universiteto Psichologijos katedros lektorė Natalija Norvilė teigia, kad 4-6 mėnesių vaikučių gyvenime įvyksta labai svarbus pokytis – vaikas išmoksta tikslingai sugriebti ir laikyti daiktus. Taigi dabar jis gali savarankiškai, be mamos ar tėčio pagalbos pasiekti, paliesti ir paimti į rankas jį sudominusį daiktą. Šis naujas mažylio gebėjimas reikalauja naujų žaidimų ir žaislų. Nuo 6 mėnesių manipuliavimas daiktais tampa pagrindine vaiko veikla, ir būtent ji lavina vaikučio jutimus, mąstymą ir kitus gebėjimus. Mažiems vaikams labai patinka įvairūs garsai, melodinga muzika, todėl jie mielai renkasi tokius žaislus, kurie leidžia įdomius ir smagius garsus.

 

Savarankiškumas ir naujos galimybės


Pasak psichologės, net maudymąsi galima suderinti su žaidimu (su vandeniu, putomis ir žaislais), todėl labai svarbu, kad vaikai turėtų pakankamai žaisliukų, kurie padaro maudymosi procesą įdomesnį, linksmesnį ir patrauklesnį. Dabar tokių vandens žaisliukų pasirinkimas yra tikrai platus, galima rinktis ne vien klasikines gumines antytes, žuvytes ar laivelius, bet ir įdomesnius žaislus, kurie, pvz., vandenyje keičia formą ar spalvą, leidžia burbulus ar sukasi po vandens srove. Tokie žaislai sudomina mažylį, pralinksmina jį bei tuo pačiu lavina jo įgūdžius.


„Vaikams labai svarbūs tokie žaislai, kurie leidžia pajausti savo savarankiškumą ir naujas galimybes. Sulaukę pirmojo gimtadienio vaikučiai paprastai pradeda suvokti ne vien tiesioginius, bet ir netiesioginius savo veiklos rezultatus – jie supranta, kad patempę už virvelės, gali pasiekti prie jos pririštą žaislą, o pakėlę telefono ragelį – išgirsti signalą. Šie veiksmai suteikia vaikui daug džiaugsmo, todėl jis nuolat juos kartoja ir tobulina. Taigi tokio amžiaus vaikučiams galima rekomenduoti žaislus, kurie skatina juos aktyviai judėti: įvairius traukinukus, mašinytes, gyvūnėlius. O jei šie žaislai dar leidžia linksmus garsus – tuo smagiau ir įdomiau yra jūsų mažyliui!”, − sako psichologė Natalija Norvilė.

 

Įdomūs faktai apie TOMY:


„TOMY” kompanija Europoje pradėjo veikti prieš 25-erius metus.


Tai yra 6-oji didžiausia žaislų kompanija Jungtinėje Karalystėje.


TOMY produkcija atitinka Europos sąjungos (EN 71) keliamus žaislų saugumo reikalavimus.


Tyrimai yra atliekami ne tik laboratorijose, bet ir su vaikais, taigi jau gaminant žaislą siekiama, kad jis ne tik linksmintų, bet kartu ir lavintų mažylį.

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
laura
2010-06-09 08:34:19
mes turime logini zaidima Kiausinukus is Tomy. labai kokybiski, o kaina prieinamesne (tai ne fisher price firmos) ;)
agnute
2010-05-26 11:42:26
siulau mamytems pabandyti siuos zaisliukus....kokybe supper ir kaina prieinama. maciau sia savitele Maxima akcija taiko :) reiks begti pasirinkti :)
renata
2010-05-23 20:44:18
labai geri kokibiški žaislikai super
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Dovydas