Nėštumas > Kontracepcija > Implantuojami...
 

Implantuojami kontraceptikai: kol kas ne itin vilioja


2010 06 11 | Šaltinis: Tressugar.com, Jupiterimages nuotr.
 

Implantuojami kontraceptikai: kol kas ne itin vilioja

Ar teko kada girdėti apie implantuojamus kontraceptikus? Tai – maždaug degtuko dydžio lanksti plastikinė lazdelė, kurios viduje – hormonas etonogestrelis.

 

Tai 99 procentų efektyvumo priemonė, kuri, taisyklingai implantuota, patikimai saugo nuo nėštumo net 3 metus. Toks šeimos planavimo būdas tinka tiems, kas neketina artimiausiu metu gausinti šeimos. Taip pat tiems, kas jau turi vaikų ir neketina jų daugiau turėti.

 

Kaip ši priemonė veikia? Implantantas adatėle įterpiamas po oda viršutinėje rankos dalyje. Procedūrą atlieka medikas. Hormonai po truputėlį išskiriami į organizmą ir stabdo ovuliaciją. Implantantas išimamas atlikus mažutį pjūvį, po 3 metų nuo jo įterpimo. Vos pašalinus kontraceptiką vaisingumo ciklas atsistato.

 

Būtį ideali priemonė jei ne... šalutinis poveikis. Kuo jis pasireiškia?

 

• Karštis, raudonis, patinimas, niežulys, skausmas, išskyros toje vietoje, kur įterptas implantantas.

 

• Jei implantantas įterpiamas neteisingai, jis gali nesaugoti nuo nėštumo arba gali būti sunku jį išimti. Tam, kad įsitikintumėte jo poveikiu, gali tekti atlikti specialius tyrimus. Tyrimų prireiks ir ieškant, į kurią vietą pasislinko netaisyklingai įterptas implantantas.

 

• Įterpimo vietoje gali susidaryti randas – tai taip pat apsunkins implantanto išėmimą. Randas toje vietoje gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių – pavyzdžiui, jei susižeisite. Tai taip pat apsunkintų implantanto išėmimą.

 

• Gali būti, kad visą laiką, kol turėsite implantantą, vargins nereguliarus kraujavimas iš makšties.

 

• Daug moterų skundžiasi nuotaikos svyravimais, depresija, svorio didėjimu, jaunatviniais spuogais, krūtų, pilvo skausmu, tinsta kojos, vargina galvos skausmai, pykinimas. Gali pasireikšti ir labai stiprūs skausmai pilvo srityje.

 

• Kai kurie medikamentai sumažina kontraceptikų efektyvumą, tad gali tekti naudoti ir kitas apsaugos nuo nėštumo priemones.

 

• Implantuojami kontraceptikai nesaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

 

• Galimi įvairūs judėjimo sutrikimai – staigus silpnumas ar sąstingis.

 

• Jei patektumėte į tą 1 procentą, kai pastojama naudojant implantuojamus kontraceptikus, padidėja negimdinio nėštumo rizika.

 

Kitaip tariant, kol kas toks apsaugos nuo nėštumo būdas – gana rizikingas. Galbūt todėl iki šiol – ne itin populiarus?


 


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
gintare
2011-10-14 23:08:54
buvau isidejusi ta implanta..kazkoks siaubas,isbere spuogas visa veida,paauglystej neturejus nei vieno spuogo buvo sokas!!svoris augo ne dienom bet valandom,buvau tai pikta tai linksma...as asmeniskai jo nerekomenduoju niekam,nes tai yra absoliutius nuodas...ypac moterim merginom kurios neturi dar vaikuciu ir planuoja ateity ju tureti...gailiuosi kad buvau isidejus,nes svoris nenukrito ir labai sunku ji numesti,po jo jau va du metai kaip nepastoju....
sigita
2011-08-18 17:25:43
man patiko labai si mintis noreciau ir as isidet tik gal zinot kokia kaina
Laura
2011-01-02 16:23:58
Gal Lietuvoje jis ir nera populiarus, bet tokioje kaip Anglijoje jis yra labai populiarus. Pati esu toki isidejusi ir jau antra karta. Esu labai tuo patenkinta. Man nera jokiu blogu simptomu, kaip buvo pries taip yra ir dabar, tik vienintelis dalykas kuris pasikeite tai menesines. Ju praktiskai neliko, kartais trunka tik 1 diena, kartais 1 sav, bet jos buna tik kas 3 ar 2 menesius. Si naujove labai patogi tiems, kas nemegsta gerti tableciu ar kaitalioti pleistrus. Ir ji galima issimti bet kada kada tik pageidaujama, nereikia laukti 3 metu.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile