Namai > Gėlės > Sodas su charakteriu: 10...
 

Sodas su charakteriu: 10 idėjų (foto)


2010 07 15 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, BHG nuotr.
 

Sodas su charakteriu: 10 idėjų (foto)

 

Vasarą gyvenimas iš miesto persikelia į sodus, vasarnamius, kaimo sodybas. Turite savo kampą toliau nuo miesto šurmulio ir jūs? Šios 11 idėjų padės suteikti savo sodui ar vasarnamiui daugiau žavesio!

 

 

1. Tebūnie šviesa! Net ir trumpėjančios rugpjūčio naktys - vis dar puikus laikas pasimėgauti šiltu vakaru po dienos darbų. O kad vakaras būtų išties romantiškas, pasirūpinkite sodo apšvietimu. Maži žibintai palei takelį, žvakės specialiuose gaubtuose ar pakabintos medžiuose, lempučių girliandos apraizgiusios šakas – rinkitės kas jus labiausiai žavi!

 

2. Kas nors senoviško. Prisipažinkite, sodo namelis hi-tech stiliumi jums skamba kaip nesusipratimas. O senoviškos, romantika dvelkiančios detalės – kaip tik tai, ko čia trūksta. Nagi, pasižvalgykite senose palėpėse ar sendaikčių turguose – ir tikrai rasite ką nors netikėtai žavaus savo vasaros rezidencijai!

 

 

3. Skintų gėlių puokštės. Net jei aplink – mirga marga jūsų kruopščiai prižiūrimi gėlynai, vaza su skintomis gėlėmis suteiks ypatingos prabangos užkandžių staliukui.

 

 

4. Erdvė akims paganyti. Kad ir kaip puoselėtumėte savo sodą, jis neteiks daug džiaugsmo jei neturėsite erdvės, kur ramiai atsisėdę galėtumėte pasigėrėti savo triūsu. Taigi patogus suolelis ar krėslas žiedų ir žolynų apsupty – ne prabanga, o būtina detalė!

 

 

5. Jūsų asmeninis augalas. Net jei nuo mažumės mėgstate sodininkauti, vargu ar pavyks tapti visų galų meistru ir visų augalų žinovu jei sodas taip ir liko jūsų hobiu, o ne nuolatiniu darbu. Tačiau tapti vieno augalo žinovu ir dovanoti savo sodui savotišką vizitinę kortelę tikrai galite. Išsirinkite gražiausią gėlę, kuriai jūsų sodo aplinka tinka ir patinka – ir įkurdinkite ją įvairiose sodo erdvėse. Ji sutiks vieningą stilių visai erdvei, o jums – šio augalo žinovo reputaciją.

 

 

6. Kur takelis nuves? Jaukūs takeliai, išsibarstę po visą sodą, ne tik leis patogiai pasivaikščioti tarp lysvių ir gėlynų, bet ir suteiks sodui daugiau žavesio. Juk takelių mozaikai galima pasirinkti pačias įvairiausias medžiagas, nuo akmenėlių ir žvyro iki spalvotų plytų ornamento!

 


7. Erdvė menui. Be abejo, sodą paversti meno galerija – gal ir ne itin gera idėja. Tačiau bent vienas meniškas akcentas jame gali būti. Ir tai – ne kičinis sodo nykštukas ar dirbtinis grybas. O, pavyzdžiui, senelio išdrožinėta medžio skulptūrėlė, nedidelis baseinėlis su skaidriais stiklo burbulais ar senoviška vaza, užkariauta spalvingų gėlių stichijos.

 

 

8. Kantas – elegantiškas elementas. Ne tik kalbant apie rūbus. Labai svarbu, kaip „įrėminsite“ savo gėlynus, lysves, atskiras sodo erdves. Įdomūs augalai, netikėtas daržovių išdėstymas ar tiesiog pabarstyti akmenėliai gali sukurti itin patrauklius lysvių paveikslus.

 

 

9. Dar daugiau grožio! Žaviausią erdvę prie namo padidinkite... lauko veidrodžiu. Jį nesunku nukabinti kai sodo sezoną užbaigiate. O kol čia mėgaujatės vasara – leiskite jam atspindėti tai, kas gražu. O jūsų akį džiugins netikėta išsiplėtusi, atsivėrusi erdvė.

 

 

10. Vartelių dekoracijos? Kodėl gi ne! Vienut vienintelis lengvas štrichas ties sodo tvora ar varteliais – ir jūsų namai taps svetingesni, jaukesni!

 


 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Lukrecija