Nėštumas > Kontracepcija > Viskas apie kontraceptinį...
 

Viskas apie kontraceptinį pleistrą


2010 09 24 | Šaltinis: Myjane.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Viskas apie kontraceptinį pleistrą

Kontraceptinis pleistras – jau prieš kelerius metus pradėta naudoti priemonė. Ir vis dėlto jis vis dar kelia nemažai abejonių ir klausimų. Pamėginkime žvilgtelėti į šį apsisaugojimo būdą iš arčiau.

 

Kas tai yra?

 

Kontraceptinis pleistras – tai plonas, lygus, maždaug 20 kvadratinių centimetrų dydžio pleistras. Jis klijuojamas kartą per savaitę ant užpakalio, mentės, pilvo arba peties. Per 3 savaites pakeičiami 3 pleistro kvadratėliai, o ketvirtąją daroma pertrauka – tai menstruacijų periodas.

 

Pagrindinė kontraceptinio pleistro paskirtis – saugojimas nuo nepageidaujamo nėštumo. Patikimumo procentas – apie 99,4. Ginekologai neretai rekomenduoja kontraceptines tabletes arba jų analogą, šį pleistrą, siekiant normalizuoti hormonų balansą organizme, gydant nuo menstruacijų skausmų, kraujingų išskyrų tarp menstruacijų ir kt.

 

Kaip jis veikia?

 

Kontraceptinis pleistras kiekvieną dieną išskiria tam tikras etinilestradiolio ir norelgestromino dozes. Šios medžiagos per odą patenką į kraują ir stabdo apvaisinimui tinkamos kiaušialąstės vystymąsi bei pakeičia gimdos kaklelio gleives taip, kad šios blokuotų spermatozoidams kelią į gimdą.

 

Kaip teisingai naudoti?

 

Kontraceptinis pleistras pirmą kartą priklijuojamas pirmą menstruacijų dieną. Tik tokiu atveju jį pradėjus naudoti nuo pat pradžių nereikės imtis kitų apsisaugojimo priemonių. Pasižymėkite savaitės dieną, kada pirmą kartą prisiklijavote pleistrą, ir vėliau keiskite jį būtent tą dieną. Tai padės nepamiršti ir neišklysti iš režimo.

 

Kodėl būtent pleistras?

 

Be visų klasikinių kontraceptinių tablečių privalumų pleistras turi ir papildomų teigiamų savybių. Visų pirma gerai jau vien tai, kad apie šią priemonę reikia prisiminti ne kasdien, kaip geriant tabletes, o tik kartą per savaitę. Tai gerokai supaprastina jo naudojimo režimą ir sumažina tikimybę ką nors pamiršti ar praleisti. Kitaip tariant, moterys rečiau pamiršta pasikeisti pleistrą nei kad išgerti kontraceptinę tabletę.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Liudas