Sveikata > Nėščiosios sveikata > Ligos nėštumo metu (I dalis)
 

Ligos nėštumo metu (I dalis)


2010 10 08 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Ligos nėštumo metu (I dalis)

Žmonės negali visiškai valdyti savo sveikatos, tačiau nėščia moteris privalo būti atsargesnė, svarbiausia apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, ypač per pirmą nėštumo trimestrą.

Pasakyti daug paprasčiau, negu tai padaryti. Nėštumo laikotarpiu vidutiniškai viena iš 20 moterų suserga užkrečiamąja liga. Gali atrodyti, kad tokia padėtis pasibaisėtina, tačiau dauguma užkrečiamųjų ligų yra visiškai nepavojingos. Tik nedaug ligų gali vaisiui pakenkti ir turėti įtakos būsimo kūdikio sveikatai.

Kadangi dauguma virusinių ligų užsikrečiame nuo kitų žmonių, apsisaugoti įmanoma tik visiškai nuo jų atsiskyrus. Bet čia ne išeitis. Maži vaikai yra daugybės virusinių ligų nešiotojai, todėl derėtų vengti kontaktų su išbertais ar dėl neaiškių priežasčių karščiuojančiais vaikais.

 

Vaikiškos užkrečiamos ligos

Dvi užkrečiamosios virusinės ligos, kuriomis dažniausiai serga vaikai - vėjaraupiai ir raudonukė, - yra pavojingos nėščiosioms.

Vėjaraupiais susirgus per pirmas aštuonias nėštumo savaites smarkiai padidėja persileidimo galimybė, o jeigu jais susergama nuo 8 iki 20 nėštumo savaites, atsiranda 1-2 proc. tikimybė, kad būsimas kūdikis turės įgimtą vėjaraupių sindromą: gali būti nenormaliai išsivysčiusios galūnės, pakenkta akims, odai ir smegenims, paskutiniais nėštumo mėnesiais vaisius lėtai auga.

Jeigu pirmą kartą raudonuke susergate pirmaisiais nėštumo mėnesiais, gresia persileisti. Nėštumui nenutrūkus vaisius gali turėti labai sunkių sutrikimų, kaip antai: būti kurčias, aklas, protiškai atsilikęs, sirgti širdies yda. Laimei, dabar ši liga reta, nes beveik visos gimdyti galinčios moterys raudonuke yra persirgusios vaikystėje arba nuo jos paskiepytos.

Bet kokiu atveju vienas iš pirmųjų kraujo tyrimų, daromas visoms nėščiosioms, yra raudonukės testas. Jeigu neturite imuniteto, iš karto po gimdymo turėtumėte pasiskiepyti ir ypač svarbu per visą nėštumą saugotis, kad neužsikrėstumėte.

Raudonukės skiepai yra gyvų mikroorganizmų vakcina, todėl moterims geriausiai pasiskiepyti dar prieš ketinant pastoti. Yra moterų, kurios pastoja beveik iš karto pasiskiepijusios.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
snieguole
2011-04-06 20:25:38
sirgau raudonuke 7 nestumo men., pasekmes baisausios dabar.mergaitei 26.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Juliana