Sveikata > Nėščiosios sveikata > Ligos nėštumo metu (II...
 

Ligos nėštumo metu (II dalis)


2010 10 09 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Ligos nėštumo metu (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme vaikiškas užkrečiamas ligas bei peršalimus, gripus, žarnyno infekcijas. Šioje dalyje aptarsime toksoplazmozės, bruceliozės bei kitų sveikatos sutrikimų įtaką nėščiai moteriai.

 

Toksoplazmozė ir bruceliozė

Didelių rūpesčių gali sukelti toksoplazmozė - užkrečiamoji parazitinė liga, kurios sukėlėjų yra ja sergančių gyvūnų, dažniausiai kačių, išmatose. Apie 80 proc. žmonių užsikrečia šia liga, nors to gal net nežino, nes jos požymiai primena vidutinio sunkumo peršalimą.

Dauguma moterų yra atsparios ligos sukėlėjams, todėl ir vaisius yra saugus. Tačiau jeigu liga pirmą kartą užsikrėtėte būdama nėščia, yra pavojus, kad bus nėštumo komplikacijų, galimas persileidimas arba kūdikis lėčiau protiškai vystysis, grės aklumas.

Liga užsikrečiama įkvėpus iš kačių išmatų pasklidusių ligos sukėlėjų arba į organizmą jų patenka su neplautais ar blogai nuplautais vaisiais, daržovėmis, netinkamai termiškai apdorota užkrėsta mėsa.
Net jeigu manote, kad ligai esate atspari (ypač jeigu namie laikote katę), dažnai plaukite rankas, katei reguliariai duokite vaistų. Jeigu jūs pati turite valyti katės dėžutę, visada mūvėkite pirštines, o sutvarkiusi pirmiausia nuplaukite pirštines ir tik paskui rankas. Dirbdama sode ar darže irgi mūvėkite pirštines.

Jeigu dirbate ūkyje ar veterinarijos gydykloje, turėtumėte saugotis užkrečiamosios bakternės ligos bruceliozės. Liga dažnai sukelia persileidimą. Venkite būti gyvuliams veršiuojantis ar ėriuojantis, nemelžkite neseniai apsiveršiavusių karvių ar ožkų, dažnai plaukite rankas.

 

Kiti sveikatos sutrikimai

Jeigu sergate, pavyzdžiui, turite širdies ligą ar diabetą, jums bus būtina ypatinga gydytojo priežiūra. Pas jį apsilankykite nusprendusi pastoti arba nedelsdama, kai tik sužinosite, kad pastojote. Jokiu būdu nemėginkite savo nuožiūra liautis vartojusi gydytojo skirtų vaistų.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja