Nėštumas > Planavimas > Nėštumo testas: lemtingas...
 

Nėštumo testas: lemtingas TAIP arba NE


2014 03 29 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Nėštumo testas: lemtingas TAIP arba NE

Dauguma moterų kas mėnesį su nerimu laukia menstruacijų dienos. Vienos besitikėdamos, kad „tos dienos“ tikrai prasidės, o kitos laikydamos kumščius, kad galbūt pagaliau jų nesulauks.

Kaip nusiraminti? Paprasčiausias būdas – pasidaryti nėštumo testą. O kaip jį išsirinkti ir kada jau galima tikėtis tikro atsakymo į rūpimą klausimą?

Kaip veikia testas?

Nors egzistuoja daugybė testų, visi jie grįsti vienu principu – nustato chorioninio gonadotropino atsiradimą (arba nebuvimą) šlapime. Šio hormono koncentracija pirmąjį nėštumo trimestrą vis auga. Pirmosiomis nėštumo savaitėmis, jei hormono koncentracija dar maža, galimas klaidingai neigiamas testo atsakymas. Tačiau pakartojus testą po keleto dienų jo rezultatai jau būtų tikslesni.

Hormonui sureagavus su testo reaktyvu atsiranda antroji juostelė. Viena juostelė – kontrolinė. Ji parodo, kad testas apskritai veikia. Jei neatsirado antrosios – jūs nenėščia. Beje, ši pirmoji juostelė turėtų būti ryški ir aiški. Kai vietoj jos matoma tik neaiški dėmė – veikiausiai testas pasenęs arba sugadintas. O išryškėjusi antroji juostelė jau rodo nėštumą.

Jei pirmomis dienomis nesulaukus mėnesinių testas parodė neigiamą atsakymą, bet mėnesinės dar keletą dienų nepasirodo – vertėtų pasidaryti antrą testą. Galbūt pirmajam dar buvo šiek tiek per anksti?

Nėštumo testui paprastai rekomenduojama naudoti rytinį šlapimą. Jame mažiausiai įvairių priemaišų, be to, per naktį susikaupia maksimalus chorioninio gonadotropino kiekis, jei šio hormono organizme yra.

Kada darytis testą?

Deja, vienareikšmiškai atsakyti, kada testo parodymai jau bus tikslūs, gana sunku. Esant 28 dienų ciklui, jei ovuliacija vyko 13-14 ciklo dienomis, 28-tą dieną, taigi tą, kai turėtų prasidėti mėnesinės, testas jau turėtų rodyti patikimą atsakymą.

Tačiau kiekviena moteris yra patyrusi, jog net ir idealus kaip laikrodis mėnesinių ciklas kartais susvyruoja. Tad jei ovuliacija pasatarąjį ciklą įvyko vėliau – testas tikrai teisingą atsakymą taip pat atitinkamai rodytų vėliau.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
Gabija
2015-03-29 23:27:22
Skaitykite apie nėštumo testus ir kitus patarimus norinčioms pastoti
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Juliana