Nėštumas > Kontracepcija > Neplanuotą nėštumą...
 

Neplanuotą nėštumą nutraukia beveik viena iš dešimties (apklausa)


2010 11 30 | Autorius: Ziedas.lt
 

Neplanuotą nėštumą nutraukia beveik viena iš dešimties (apklausa)

Beveik dešimtadalis neplanuotai pastojusių Lietuvos miestuose gyvenančių moterų ryžtasi abortui. Dažniausiai nėštumą nutraukia vyresnio amžiaus mamos. Tai parodė tyrimų kompanijos „Synopticom“ atliktas tyrimas, kurį inicijavo kontracepcijos svetainė

ziedas.lt

.


Tyrime, kuriuo siekta išsiaiškinti Lietuvos miestų gyventojų šeimos planavimo įpročius, dalyvavo 18-45 metų respondentai: 412 moterų ir 116 vyrų.


Daugiau nei pusė (63 proc.) apklausoje dalyvavusių moterų, kurios sulaukė neplanuoto nėštumo, teigė, kad „mintis apie abortą niekada nebuvo kilus“. Beveik trečdalis moterų prisipažino, kad tokią galimybę svarstė, tačiau niekada nepriėmė sprendimo savo noru nutraukti nėštumo. 8 proc. teigė atlikusios abortą.


Tarp abortui pasiryžusių moterų daugiausia buvo ne patirties stokojančios jaunos merginos, bet 40-45 metų moterys su aukštesniuoju ar aukštuoju išsilavinimu. Nėštumus nutraukė beveik ketvirtadalis (23 proc.) neplanuotai pastojusių moterų iš šios amžiaus grupės.


„Vyresnės moterys dažniau priima sprendimą atsisakyti „netyčiuko“, nes jau turi vaikų, be to, jos sunkiau ryžtasi keisti gyvenimo planus. Tuo tarpu jaunos merginos baiminasi dėl grėsmės po aborto komplikacijų nebeturėti vaikų, todėl žymiai rečiau apsisprendžia nutraukti nėštumą“, – sako gydytoja ginekologė Inga Rudzikienė.


Ziedas.lt tyrimas parodė, kad tik mažiau nei trečdaliui 40-45 metų mamų pavyko suplanuoti visus vaikus – net 70 proc. pripažino, kad visi ar dalis nėštumų buvo neplanuoti.


Anot daktarės, vyresnių moterų šeimos planavimo įgūdžiai prastesni dėl informacijos apie kontracepciją stokos.


„Dar nesulaukusios menopauzės moterys dažnai klaidingai mano, kad jau nebegali pastoti. Be to, jos per mažai žino apie kontracepcijos priemones ir naujoves šioje srityje, tokias kaip kontraceptinis pleistras ar žiedas, tad kartais yra nusistačiusios prieš kontracepciją apskritai“, – teigia I. Rudzikienė.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  abortas,  kontracepcija
 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Ar darėtės abortą?
Rašyti komentarą

 
Nelaiminga
2011-03-27 22:33:37
Manau,kad abortas yra siaubingas dalykas,bet kartais nera kitos iseities.
Nelaiminga
2011-03-27 22:33:25
Manau,kad abortas yra siaubingas dalykas,bet kartais nera kitos iseities.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Robertas