![]() Kava nėštumo metu ir maitinant krūtimi2011 01 11 | Šaltinis: Womenhealthnet.ru, 123rf nuotr.
![]() Pagrindinis kofeino šaltinis daugumai suaugusiųjų – kava. Kofeinas – tai natūrali kai kurių augalų sudėtinė dalis, jo yra daugelyje maisto produktų, gėrimų, vaistinių preparatų.
Ar saugu kofeiną vartoti nėštumo metu? Dauguma ekspertų sutaria, kad nedidelis kofeino kiekis (pavyzdžiui, 1-2 maži kavos puodeliai per dieną) visiškai saugus. Deja, to paties negalima pasakyti apie didelį kofeino kiekį.
Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad vartojant daug kofeino (3 ir daugiau dideli puodeliai kavos per dieną) gali kilti persileidimo ir nedidelio svorio kūdikio gimimo rizika. Tačiau ir šiandien mokslininkai dar nėra visiškai tikri, ar šie tyrimai tikrai įrodo kofeino daromą žalą: nėra įrodyta, kad tokius rezultatus lėmė būtent vien kofeinas. Bet dėl visa ko nėščiosioms rekomenduojama besilaukiant sumažinti kofeino vartojimą, kol mokslininkai pateiks naujesnių, patikimesnių žinių.
Kur slepiasi kofeinas?
Štai labiausiai paplitę maisto produktai ir gėrimai, kuriuose gausu kofeino: kava, arbata, kai kurie nealkoholiniai gėrimai, šokoladas, kavos skonio produktai (pvz. ledai, jogurtas), šokoladinis sirupas, kakava.
Skirtinguose produktuose svyruoja ir kofeino kiekis. Kofeino koncentracija priklauso ir nuo vartojamo gėrimo stiprumo, pagaminimo būdo, net nuo naudojamos kavos ar arbatos rūšies. Daugiausia kofeino gaunama geriant turkišką, užvirinamą kavą. O šokolade kofeino nėra itin daug.
Vaistai su kofeinu – tai visų pirma nuskausminamieji preparatai, skirti peršalimo ir migrenos gydymui. Jų informaciniame lapelyje turėtų būti nurodyta tikslus kofeino kiekis vienoje vaisto dozėje ar visame kiekyje.
Bet atsargiai su augaliniais vaistais! Kai kuriuose augalinės kilmės produktuose, pavyzdžiui, guaranoje, taip pat yra kofeino. Tačiau vaistažolių preparatuose ir augaliniuose vaistuose kofeino kiekis gali būti ir nenurodytas. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2
>> Kitas
Rašyti komentarą |
|