Sveikata > Ligų prevencija > Peršalimas: tiesa ir mitai
 

Peršalimas: tiesa ir mitai


2011 01 12 | Šaltinis: Passion.ru, Freedigitalphotos.net
 

Peršalimas: tiesa ir mitai

Peršalimo ligų sezonas jau pačiame įkarštyje. Sloga, kosulys, temperatūra... visa tai sutrikdo mūsų įprastą gyvenimo ritmą, o pasireiškus pirmiesiems peršalimo požymiams esame pasirengę padaryti viską, kad tik nesusirgtume. Tačiau ne visi receptai veiksmingi. Pamėginkime aptarti labiausiai paplitusius mitus ir faktus apie peršalimą.

 

Esate tikra, kad persišaldžius būtina vartoti daugiau vitamino C, ir tada pasveiksite lengviau? O gal manote, kad peršalimo ligomis galima užsikrėsti pasibučiavus su sergančiuoju? Arba kad ligos metu efektyviai lieknėjama?

 

Daugybė mokslinių tyrimų įvairiose šalyse parodė, kad dauguma iš lūpų į lūpas perduodamų teiginių apie peršalimą – klaidingi.

 

Belieka išsiaiškinti, kur tiesa, o kur – pramanai.

 


Peršalimas: profilaktikaTeiginys:
Mes bejėgiai atsispirti peršalimui.


Tai – mitas!

 

Dažniausiai peršalimą sukelia rinovirusai, kurie plinta ore su dulkėmis ir skysčio lašeliais. Įkvėpę užkrėstų dalelių mes susergame.

 

Tačiau neturėtumėte galvoti, kad mūsų organizmas bejėgis prieš infekciją. Daugeliu atvejų mūsų apsauginės jėgos savarankiškai įveikia virusus, sustabdo ligą pačioje ankstyviausioje jos stadijoje, kol dar nepasireiškė jokių klinikinių reiškinių.

 

Viskonsino medicinos mokykloje buvo atliktas eksperimentas, kuriame dalyvavo 16 porų. Vienas iš partnerių buvo persišaldęs. Sergantysis ir sveikasis bučiavosi 1 minutę. Rezultatas: iš 16 sveikųjų partnerių susirgo tik vienas.

 

Teiginys: Šaltis provokuoja peršalimą.


Tai – mitas!

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 6 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina