Vaikai > Vystymasis > Ankstyvas bendravimas
 

Ankstyvas bendravimas


2014 08 11 | Autorius: Lijana Pikul
 

Ankstyvas bendravimas

Nors tai atrodo stebėtina, tačiau pirmieji šeši jūsų kūdikio gyvenimo mėnesiai yra esminiai jo socialinei raidai. Būtent per šias ankstyvąsias savaites kūdikis pradeda suprasti tarpusavio santykių malonumą ir bendravimo svarbą.

Kūdikis peržengia vieną raidos etapą, kai, be esminių šilumos ir maisto poreikių, pradeda džiaugtis ir socialiniu gyvenimo aspektu.

Kadangi savo kūdikiui esate patogumo, malonumo ir saugumo įsikūnijimas, natūraliai tampate geriausiu žmogumi, galinčiu jį išmokyti meile grįstų tarpusavio santykių, kurių pagrindai užsimezga per pirmuosius odos prisilietimus. Tai kūdikiui pirmąsias keletą savaičių labai patinka.

Naujagimis

Nuo pat savo gyvenimo pradžios kūdikis trokšta artimo ryšio su jumis. Jis kreipsis į jus linksėdamas galva, judindamas lūpas ir liežuvį bei trūkčiodamas visu kūneliu. Tai yra patys pirmieji jo kalbėjimo bandymai. Jis bendrauja su jumis ir turite atsakyti garsais, juoku ir galvos judesiais. Kūdikis netrukus supras, kad gali paskatinti jus atsakyti.

Trys mėnesiai

Jūsų kūdikis bendraudamas gestikuliuoja jau gerokai sąmoningiau. Jis pasisuks į garso šaltinį ir rangysis iš malonumo matydamas jus. Jis supras, kad šypsena yra malonus pasisveikinimas, jo ankstyvasis “labas”.

Jūsų kūdikis sužinos, kad draugiškumas nelieka be atlygio, jeigu reaguosite neabejingai, su meile, apkabinsite, priglausite ir kuždėsite jam. Vaikas, kuriam šypsomasi, pats nusišypsojo, taip pat šypsosis sveikindamasis. Maitindamos kūdikį sukurkite fizinį intymumą. Jį priglauskite prie savęs, žvelkite jam į akis ir švelniai kalbinkite.

Keturi mėnesiai

Nuo dabar kūdikis tampa jau visiškai socialiu asmeniu - paliktas vienas netrukus pravirks, net jei aplinkui bus daug žaislų. Jis nustos verkęs, kai prie jo prieisite, ir rangysis laukdamas.

Kūdikis mielai reaguos į jį pažįstančius žmones, o jūs ir kiti šeimos nariai sulauksite ypatingo atsako. Užmegzkite akių kontaktą kuo dažniau ir nutaisykite įvairias veido išraiškas bei gestikuliuokite.

Penki mėnesiai

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius