![]() Dekoratyvinio muilo gamyba (III dalis)2011 02 02 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
![]() Praeitoje straipsnių ciklo dalyje apžvelgsėme eterinius ir augalinius aliejus, tinkamus papildus, praversiančius priedus, pavyzdžiui, dažiklius, perlamutrą, blizgučius. Visa tai - šioje dalyje. Tai buvo paskutinė teorinė muilo gamybos dalis. Šiandien pereisime į praktinį etapą bei aptarsime naminio muilo virimo technologiją. Apžvelgsime vieną iš dviejų muilo gaminimo būdų - vaikišką muilą. Taip pat pateiksime pirmąjį muilo gamybos receptą pradedantiesiems.
Naminio muilo virimo technologija Iš pradžių sugalvokite, kokios formos, spalvos ir aromato turėtų būti jūsų muilas. Specialios formos muilui labai palengvino muilo virėjo darbą - pasigaminti gražų muilą visai paprasta. Tačiau šis paprastumas yra klastingas. Prisiminkite klasikinę filosofijos problemą ir pasistenkite, kad turinys atitiktų formą. Kiekvienas muilo gabalėlis turi būti užbaigtas kūrinys, išreiškiantis idėją, kurią pabrėžia jo forma, spalva, priedai ir aromatas.
Vaikiško muilo papildymas Anksčiau vaikiško muilo papildymas vykdavo dėl muilo deficito ir nepritekliaus, o šiuo metu metu muilo virimas tapo madingu užsiėmimu. Tačiau pradiniu komponentu išliko tas pats vaikiškas muilas. Pagrindiniai komponentai: Darbo eiga: 1. Trintuve susmulkinkite vaikiško muilo gabalėlį. Būkite atsargūs: smulkinimo metu kylančios dulkės gali sukelti čiaudulį ir akių ašarojimą. 2. Muilo drožles užpilkite karštu vandeniu, pienu arba įvairių žolių nuoviru. 3. Kruopščiai išmaišykite masę ir trumpam pastatykite į šiltą vietą. Tada muilas vandens vonelėje "išsilydys" greičiau. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3
>> Kitas
Rašyti komentarą |
|