Namai > Buitis > Dekoratyvinio muilo gamyba...
 

Dekoratyvinio muilo gamyba (III dalis)


2011 02 02 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Dekoratyvinio muilo gamyba (III dalis)

Praeitoje straipsnių ciklo dalyje apžvelgsėme eterinius ir augalinius aliejus, tinkamus papildus, praversiančius priedus, pavyzdžiui, dažiklius, perlamutrą, blizgučius. Visa tai - šioje dalyje. Tai buvo paskutinė teorinė muilo gamybos dalis.

Šiandien pereisime į praktinį etapą bei aptarsime naminio muilo virimo technologiją. Apžvelgsime vieną iš dviejų muilo gaminimo būdų - vaikišką muilą. Taip pat pateiksime pirmąjį muilo gamybos receptą pradedantiesiems.

 

Naminio muilo virimo technologija

Iš pradžių sugalvokite, kokios formos, spalvos ir aromato turėtų būti jūsų muilas. Specialios formos muilui labai palengvino muilo virėjo darbą - pasigaminti gražų muilą visai paprasta. Tačiau šis paprastumas yra klastingas.

Prisiminkite klasikinę filosofijos problemą ir pasistenkite, kad turinys atitiktų formą. Kiekvienas muilo gabalėlis turi būti užbaigtas kūrinys, išreiškiantis idėją, kurią pabrėžia jo forma, spalva, priedai ir aromatas.

 

Vaikiško muilo papildymas

Anksčiau vaikiško muilo papildymas vykdavo dėl muilo deficito ir nepritekliaus, o šiuo metu metu muilo virimas tapo madingu užsiėmimu. Tačiau pradiniu komponentu išliko tas pats vaikiškas muilas.

Pagrindiniai komponentai:
- 200 g. vaikiško muilo (būtinas)
- 100 g. karšto vandens (būtinas)
- 2 valgomieji šaukštai augalinio aliejaus arba jų mišinio
- 1 arbatinis šaukštelis glicerino
- po pusę arbatinio šaukštelio aliejinių A ir E vitaminų
- 5-10 eterinio aliejaus lašų

Darbo eiga:

1. Trintuve susmulkinkite vaikiško muilo gabalėlį. Būkite atsargūs: smulkinimo metu kylančios dulkės gali sukelti čiaudulį ir akių ašarojimą.

2. Muilo drožles užpilkite karštu vandeniu, pienu arba įvairių žolių nuoviru.

3. Kruopščiai išmaišykite masę ir trumpam pastatykite į šiltą vietą. Tada muilas vandens vonelėje "išsilydys" greičiau.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Lukrecija