Vaikai > Vystymasis > Naujagimio "bendravimas" su...
 

Naujagimio "bendravimas" su žmonėmis


2014 06 05 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Naujagimio "bendravimas" su žmonėmis

Ką tik gimęs naujagimis yra gamtos nulemtos poros "mama ir vaikas" narys. Šis darinys išgyvena tik tuomet, kai abu poros nariai yra kartu.

Mažojo žmogaus riksmas, verksmas, mimika, judesiai yra ženklai, pranešantys motinai: "Atkreipk į mane dėmesį."

Motinos žvilgsnis, nuotaika, šypsena, šiluma, elgesys veikia mažylio smegenis. Taip per motiną, tėvą ir kitus gimines bei artimuosius mažylis jau nuo gimimo susipažįsta su jį supančio pasaulio ypatumais.

 

Naujagimiui reikia žmogaus šypsenos

Eksperimentais nustatyta, kad nuo pat gimimo akimirkos su mažuoju žmogučiu būtina kuo ilgiau būti kartu ir bendrauti, nes jis jau sugeba skirti sudėtingesnius daiktus nuo paprastesnių.

Šveicarų gydytojas F. Šritmanas 4 dienų naujagimiams rodė spalvotas korteles su piešinukais ir be jų. Prietaisais buvo registruojama naujagimio reakcija. Naujagimiai kai kuo domėjosi - jų žvilgsnis ilgėliau stabteldavo prie kortelių, kuriose buvo kas nors nupiešta.

Kiti mokslininkai įrodė, kad dviejų savaičių naujagimiai sudėtingesnės formos ir įvairiai nuspalvintus daiktus stebi mieliau negu paprastos (stačiakampio, kubo, rutulio, cilindro) formos vienspalvius daiktus. Taip pat nustatyta, kad dviejų mėnesių kūdikiams paveikslėliais su ovalais, apskritimais patinka labiau negu su lygiagrečiomis linijomis.

Kad kūdikiui būtina bendrauti su suaugusiaisiais, įrodė kitas eksperimentas. Keturių dienų-šešių mėnesių kūdikiams buvo rodomi trijų rūšių ovalai: ryškiai nuspalvintas, linksmos išraiškos ir netvarkingai nupieštas žmogaus veidas. Kūdikiams labiausiai patiko ovalas su linksmo žmogaus veidu. Kūdikiai tarsi sakė: "Turime įgimtą gebėjimą suvokti žmogaus veidą."

Pateiktų bandymų rezultatai rodo, kad naujagimis ar kūdikis yra siekiantis suvokti pasaulį individas ir kad jam neužtenka sotaus pieno, ramaus miego ir švarių vystyklų. Jam, siekiančiam pažinti pasaulį, reikia žmogaus šypsenos, žvilgsnio, žodžio - t.y. visokeriopo ryšio.

 

Naujagimiai nori bendrauti

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Gvidas