Sveikata > Dietų katalogas > Kuo naudingas melionas?
 

Kuo naudingas melionas?


2014 03 02 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Melione yra didžiulis fermentų kiekis, kurie puikiai įsisavinami žarnyne, padeda normalizuoti jo veiklą. Melioną, kaip vaistus, galima vartoti, esant betkokiems virškinimo sutrikimams. Gydytojai rekomenduoja vartoti melioną sergant įvairiomis kepenų ligomis, o taip pat esant inkstų ir šlapimo pūslės akmenligei. Be to, melionas padidina hemoglobino kiekį bei sustiprina imunitetą, raminančiai veikia nervų sistemą, pagerina Jūsų išvaizdą.

Liaudies medicinoje melionas dažnai rekomenduojamas, esant išsekimui ir mažakraujystei. Melionas yra ypač naudingas tiems, kas serga vidurių užkietėjimu. Nuo senų laikų gydytojų nuomone, melionas greitai įsisavinamas, naudingas kūnui, naudingas nuo vandenligės ir geltos. Nuo seno melionas laikomas gera, išsamaus veikimo organizmo valymo priemone: jis buvo valgomas skrandžio – žarnyno trakto ir šlapimtakių sistemos išvalymui, o vartojamas išoriškai – odos valymui nuo inkštirų, strazdanų ir pigmentinių dėmių.

Neseniai atsirado ir „meliono dieta“, kuri tapo labai populiari dėl to, kad laikantis jos, žmogus nejaučia kankinančio alkio jausmo.

Kaip pasirinkti melioną?

Trys gero, prinokusio ir skanaus meliono požymiai:

• Kvapas. Nuo meliono turi sklisti aromatas. Jei vaisius nekvepia, arba kvepia tik žalumynais, neabejojant, dėkite jį į šalį.• Pliaukštelėkite delnu per melioną. Garsas turi būti ne skambus, bet bukas.• Paspauskite žievelę priešingoje pusėje nei vaisiaus šakos polis. Jei žievelę linksta – melionas prinokęs, jei ne – jam neleido prinokti.

Dabar apie tai, ko NEREIKIA daryti:

Negalima pirkti įtrukusį ar dėmes turintį vaisių. Tokiuose pažeidimuose gali slėptis  salmoneliozės ir botulizmo sukėlėjai.

Nepirkite vaisių šalia kelio, esančiose prekyvietėse. Per kelias gulėjimo prie kelio valandas, melionai sukaupia savyje daug sunkių metalų, nusėdančių iš mašinų išmetamųjų dujų. Nepirkite supjaustytų melionų, net jei jie suvynioti į plėvelę. Saldus meliono minkštumas – puiki aplinka tų pačių botulizmo ir salmoneliozės sukėlėjų bei kitų mikroflorų vystymuisi.

Po to, kai suvalgėte melioną, nerekomenduojama gerti šalto vandens ir rūgštaus pieno.

Meliono derinys su spiritiniais gėrimais dažnai iššaukia skrandžio veiklos sutrikimus.

Negerai melioną valgyti ant tuščio skrandžio. Geriausia ir saugiausia valgyti tarp maitinimų, kaip savarankišką patiekalą.


Gairės:  dieta,  melionas,  virškinimas
 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Matas