Sveikata > Nėščiosios sveikata > Toksikozė: fiziologija ir...
 

Toksikozė: fiziologija ir psichologija


 

Toksikozė: fiziologija ir psichologija

Kas trečia moteris yra įsitikinusi, kad laukiantis kūdikio jai būtinai norėsis ko nors sūraus ar braškinių ledų vidury nakties. O kas antra pasiduoda stereotipui, kad normalus nėštumas neįmanomas be rytinio pykinimo. Labai tikėtina, kad toks pasąmoninis laukimas savaip pakoreguoja ir nėštumo eigą. Bet gali būti ir taip, kad priežastis slypi visai kitur...

 

Atsiradimo teorija

 

Iki šiol tiksliai nežinoma, kodėl atsiranda toksikozės simptomai – pykinimas, vėmimas, seilėtekis, apetito praradimas. Šiandien specialistai vis dar ieško naujų paaiškinimų, versijų ir teorijų.

 

Vegetatyvinė. Jūsų kūnas ne iš karto prisitaiko prie to, kad jo viduje vystosi kūdikis. Ir nervų sistema priešinasi šiems pokyčiams sukeldama toksikozę. Bet po 12-tos nėštumo savaitės tai praeina.

 

Paveldimumo. Įrodyta: jei jūsų mama kentėjo nuo nėštumo toksikozės, 35 procentai tikimybės, kad ir jums teks ja persirgti.

 

Gastroenterologinė. Moterims, turinčioms chroniškų kepenų ar skrandžio ir virškinamojo trakto ligų, rizika, kad išsivystys toksikozė arba gestozė (pykinimas vėlesniais nėštumo mėnesiais) keletą kartų didesnė.

 

Psichologinė. Jaudinatės dėl būsimojo kūdikio? Nerimaujate dėl savo karjeros? Nesate tikra, ar labai teigiamai jūsų nėštumą priims artimieji? Visos šios baimės gali sukelti ir toksikozei būdingų nemalonumų.

 

Hormoninė. Placenta išskiria hormoną laktogeną, kuris daro įtaką medžiagų apykaitai. Dėl to padidėja aminorūgščių atsargos. Jos dalyvauja kūdikio audinių formavimosi procese, o moteriai gali sukelti pykinimą. Beje, bet kokie pakitimai hormonų pusiausvyroje gali sukelti pykinimą ir vėlesniuose nėštumo mėnesiuose.

 

Imunologinė. Mažylis, kuris auga jums po širdimi, atsiranda susijungus dviems ląstelėms – jūsų ir kūdikio tėvo. Savas ląsteles organizmas priima, o štai prie svetimų – vyro – tik pripranta. Bet nesijaudinkite. Greitai organizmo reakcija normalizuosis!

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Adomas