Nėštumas > Po gimdymo > Laiko planavimas jaunoms...
 

Laiko planavimas jaunoms mamoms


2014 08 11 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, 123rf nuotr.
 

Laiko planavimas jaunoms mamoms

Jūs ką tik parsivežėte kūdikį iš gimdymo namų. Didesnę laiko dalį jis... pravalgo. Dar šiek tiek pamiega. Bet šių miego pertraukėlių aiškiai nepakanka kad suspėtumėte nuveikti visa tai, ką norite.Laikas – naujai iškeptos mamos priešas. Tačiau tinkamas jo paskirstymas gali tapti geriausiu draugu. Jums padės keletas paprastų laiko planavimo gudrybių – jos leis atrasti laiko ir pareigoms, ir, žinoma, sau.

 

• Visų pirma – maitinkite kūdikį pagal jo poreikius. Maitinimas krūtimi ne tik sveikesnis mažyliui, bet ir patogesnis būdas mamai, leidžiantis sutaupyti laiko – jums nereikės jo gaišti gaminant mišinėlį ir sterilizuojant buteliukus. Be to, maitinant kūdikį jūs galite pailsėti, sparčiau atsigaunate po gimdymo ir... artimiau susipažįstate su nauju svarbiausiu jūsų gyvenimo žmogučiu. Beje, netrukus pastebėsite, kad maitinant kūdikį lieka viena laisva ranka – tuo metu galite sudarinėti pirkinių sąrašą, ramiai paskaityti knygą ar žurnalą. Patikėkite, po kelerių metų tikrai ilgėsitės šių naujai atrastų prasmingų atokvėpio minučių.

 

• Užrašai – puikus būdas suteikti savo dienai šiek tiek disciplinos. Įsigykite 2 užrašų knygeles. Vieną, didesnę, laikykite namuose, o kitą, mažesnę, įsidėkite į rankinę. Į pastarąją rašykitės visus būtinus atlikti reikalus ne namuose, taip pat turėkite po ranka pirkinių sąrašą.

 

• Suveskite į kompiuterį savo nuolatinių pirkinių sąrašą – produktus ir prekes, kurių namuose neturėtumėte pritrūkti, - ir atsispausdinkite keletą egzempliorių. Kai kas nors iš šio sąrašo bus arti pabaigos – pabraukite. Taip visada žinosite, ko reikia būtinai nupirkti, bus lengva ir pačiai greitai jį pasiimti susiruošus į parduotuvę, ir paduoti kam nors kitam iš namiškių, kad nupirktų tai, ko reikia.

 

• Kitoje užrašinėje žymėkitės dienos užduotis ir darbus. Kiekvieną vakarą sudarykite sau užduočių sąrašą rytojaus dienai. Ir nepamirškite prie atliktų darbų sudėlioti pliusiukų – tai suteiks jums pasitenkinimo, kad atlikote ir šį tą daugiau, ne tik kiaurą dieną maitinote ir keitėte sauskelnes.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Nojus