Namai > Gėlės > Kaip pirkti gėles?
 

Kaip pirkti gėles?


2011 05 23 | Šaltinis: pagal Passion.ru, 123rf nuotr.
 

Kaip pirkti gėles?

Paskutinė pamoka, paskutinis skambutis, išleistuvės... Paskutiniai sentimentai mokyklai ir mokytojams. Ir, žinoma, jūra gėlių.

 

Kaip išrinkti gėles, kad jos ant mylimos mokytojos stalo nenuvystų jau kitą dieną?

 

Visų pirma svarbu žinoti, kokie požymiai parodo, jog gėlės – nebešviežios:

 

• Atkreipkite dėmesį į lapelius prie pumpuro pagrindo. Jei matosi, kad yra nuskintų žiedlapių – vadinasi, vystantis žiedas jau „reanimuotas“, kad pirkėjui atrodytų dilesnis.

 

• Patamsėję žiedlapių krašteliai rodo, kad vytimo procesas jau pažengęs.

 

• Stiebo nupjovimo vieta turėtų būti šviesi. Jei pjūvio vieta patamsėjusi – vadinasi, gėlė nupjauta jau senokai. Tiesa, prekybininkai paprastai šią pjūvio vietą vis atnaujina, pakerpa, taigi vien šio požymio šviežumui nustatyti nepakanka.

 

• Neverta pirkti gėlių visiškai išsiskleidusiais žiedais. Ši taisyklė negalioja tulpėms, kurių žiedai išsiskleidžia ir užsiveria priklausomai nuo paros laiko, tad neprasiskleidęs žiedas nėra patikimas šios gėlės gaivumo indikatorius.

 

• Venkite pirkti jau iš anksto suformuotų puokščių. Paprastai jose visada įdedama ne tik gaivių, šviežių, bet ir vystančių žiedų, kurių nepavyktų parduoti atskirai. Jei ketinate dovanoti puokštę – paprašykite pardavėjo ją sukomponuoti prie jūsų, tada galėsite pati išsirinkti kiekvieną patikusį žiedą.

 

• Atidžiai apžiūrėkite, ar gėlės stiebelis nesulūžęs. Ypač jei perkate gvazdikus.

 

• Gėlės standumą galima patikrinti paėmus ją už pagrindo. Jei gėlė geibsta – jos pirkti neverta. Kuo tvirtesnis stiebelis, tuo ilgiau gėlės žiedas džiugins akį.

 

• Ant stiebelio neturėtų būti slidžių, gleivėtų apnašų.

 

• Pauostykite vandenį, kuriame buvo pamerktos gėlės. Jis turėtų būti švarus ir šviežias. Užsistovėjusio vandens kvapas rodo, kad gėlės čia tūnojo jau ilgokai.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
justplius
2011-07-21 14:39:41
Gėlės internetu, gėlės į namus pardutouvių kataloge elparduotuves.lt. Čia yra internetinės parduotuvės, prekiaujančios gėlėmis: http://www.elparduotuves.lt/internetines-parduotuves/dovanos/geles-puokstes :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Dinara