![]() Gurkšnis gyvybės2011 06 22 | Autorius: Eglė Zubkauskaitė, IEVA
![]() „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – pats esi gyvybė“, – apie vandenį rašė Antoine‘as de Saint-Exupery. Puikiai žinome, kad vanduo – gyvybės šaltinis, bet ar suvokiame, kaip jis mums reikalingas? Vanduo būtinas kiekvienai mūsų organizmo ląstelei, kad į ją patekdamas įneštų maisto ir išvalytų toksinus... Atsakykite sau į kelis klausimus: ar išgeriate bent litrą ar pusantro litro vandens per parą? Ar geriate švarų vandenį? O dabar įsivaizduokime: jei iš indo kasdien išbėga 1,5 litro vandens, o įpilame tik 0,5 litro, kas jame liks po kurio laiko?
Teigiate, kad vartojate pakankamai skysčių? Tačiau skysčiai – ne vanduo. Gurkšnis tyro, natūralaus, švaraus vandens – tai įsiliejanti gyvybė, energija ir sveikata. Vandens trūkumas gali pakenkti kur kas labiau, nei įsivaizduojame. Kaip ir jūrų dievas galingasis Neptūnas būdamas prastos nuotaikos gali sukelti audrą, žemės drebėjimą, skandinti laivus, o puikiai nusiteikęs – sutramdyti stichijas, teikti maudynių malonumą, gelbėti gyvybę.
Kiek vandens suaugusiam žmogui reikia išgerti per dieną? Yra nustatytos maisto, mineralinių medžiagų, mikroelementų bei išgeriamų skysčių paros normos. Sveikam vidutinio amžiaus žmogui per parą patariama išgerti apie 2–2,5 litro vandens. Suaugusiųjų skysčių poreikis apytiksliai yra 1 ml/kcal/d.
Kuo svarbus žmogaus organizmui vanduo? Kodėl jo reikia gerti daug?
Nemažai žmonių per dieną išgeria vos kelis puodelius kavos arba arbatos ir mano, kad to pakanka. Dauguma klaidingai mano, kad kava, sultys, pienas, sriuba ir kiti skysti maisto produktai įeina į rekomenduotiną skysčių kiekį. Per parą turime išgerti 2–2,5 litro gryno vandens, nedidelės mineralizacijos vandens ar nesaldintos arbatos. Kai organizmui trūksta vandens, juntamas nuovargis, energijos stoka, sulėtėja mąstymas, trinka širdies ir kvėpavimo organų veikla, atmintis, gali užkietėti viduriai, inkstuose formuotis akmenys ir kt.
Ar teisingai manoma, kad vasarą reikia gerti daugiau vandens? Karštą vasaros dieną stipriai prakaituojant iš organizmo pašalinama daug druskų, todėl patartina gerti ne paprastą, o mineralinį vandenį. Nedidelės mineralizacijos vanduo tinkamai papildo organizmą mikroelementais ir makroelementais, kai daug dirbama fiziškai, sportuojama – dėl gausaus prakaitavimo netenkama daug druskų ir vandens.
Koks vanduo vertingas? Kas lemia jo kokybę? Kokį vandenį gerti, priklauso nuo sveikatos būklės, fizinio aktyvumo, laukiamo teigiamo poveikio. Natūralus mineralinis vanduo nuo įprasto geriamojo skiriasi fizinėmis savybėmis, chemine sudėtimi, kuri priklauso nuo ištirpusių mikroelementų, mineralinių medžiagų, darančių tam tikrą teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, organizmo fiziologinėms funkcijoms.
Pabandykite suvokti vieną tiesą – troškulį pajuntame kur kas vėliau, nei nuo jo pradeda kentėti kiekviena organizmo ląstelė. Ar įsivaizduojate, kaip kartais kankinate savo kūną? Išmokite gerti vandenį ir jums pavyks patirti kūno ir sielos nuskaidrėjimo akimirką.
Sveikesnis ir gražesnis kūnas - jūsų rankose. "Neptūnas" pristato 10 dienų pratimų kompleksą rankoms, krūtinei, nugarai, sėdmenims, kojoms stiprinti ir gražinti, kuriuos nesunkiai galima atlikti namų sąlygomis. Profesionali kinezeterapeutė patars kaip pratampyti raumenis po mankštos, kaip atsipalaiduoti daug dirbantiems sėdimą darbą ar didelę dalį laiko praleidžiantiems prie kompiuterio. Pratimus rasite čia.
Rašyti komentarą |
|