Namai > Teisė > Apkartęs motinystės...
 

Apkartęs motinystės laukimas


2011 06 30 | Autorius: "Valstiečių laikraštis", Dreamstime nuotr.
 

Apkartęs motinystės laukimas

Nauja motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo tvarka kartina naujagimių besilaukiančių tėvų gyvenimą.


Būsimieji tėveliai raginami jau dabar susiplanuoti šeimos finansus ir vaiko priežiūros atostogų laiką, nes nuo liepos 1 d. įsigalioja nauji Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai. Bet kaip tai padaryti, kol Vyriausybė nepatvirtino, kaip naujoji tvarka bus įgyvendinama?


Prarado pasitikėjimą


Nuo liepos 1 d. naujagimių susilaukę tėvai galės pasirinkti vaiko priežiūros atostogų laikotarpį ir pašalpos dydį. Tvirtinama, kad nauja tvarka siekiama paskatinti vaikus auginančius tėvus greičiau grįžti į darbą. Tačiau kol nepatvirtintos naujos motinystės (tėvystės) pašalpų nuostatos, kūdikių laukiantys tėvai gyvena nežinioje.


„Įstatymas pakeistas, bet Vyriausybės patvirtintų poįstatyminių nuostatų, kurie konkrečiai apibrėžtų naujos tvarkos įgyvendinimą, dar nėra. Tėvams jau dabar reikia apsispręsti, kokiomis sąlygomis prižiūrės vaiką, o „Sodra“ nesiima komentuoti ir paaiškinti konkrečių atvejų. Taigi ne vienoje šeimoje panika“, – sakė Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio valdybos narė Rasa Paulavičienė.


„Sodra“ informuoja, kad vaiko priežiūros atostogas tėvai galės pasiimti vieniems arba dvejiems metams. Jei mama ar tėtis pasirinktų vienų metų laikotarpį ir neturėtų papildomo atlygio, gautų 100 proc. kompensuojamųjų pajamų dydžio išmoką.


Apsisprendus vaiką auginti 2 metus, pirmaisiais metais būtų mokama 70 proc. buvusio kompensuojamojo užmokesčio dydžio pašalpa. Išmoka mažėtų, jei pašalpos gavėjas gautų papildomų pajamų. Antraisiais metais pašalpa siektų 40 proc. buvusių pajamų, tačiau neliktų jokių apribojimų dirbti. Vadinasi, pagal naująją tvarką antraisiais metais dirbti pradėję tėvai gautų ir išmoką, ir darbo atlygį.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Danielius