Vaikai > Vystymasis > Vidury nakties – į...
 

Vidury nakties – į tėvų lovą


2015 09 16 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, 123rf nuotr.
 

Vidury nakties – į tėvų lovą

Kodėl ūgtelėjęs vaikas vis dar prabunda naktį? Tai klausimas, kuris neduoda ramybės daugeliui tėvų.

 

Veikiausiai nustebtumėte sužinoję, kad joks vaikas, kaip ir joks suaugusysis, iš tikrųjų neišmiega per visą naktį be prabudimų. Naktiniai prabudimai – tai normali miego ciklo dalis. Tačiau tie, kas gali pasigirti geru miegu, vos prabudę ir vėl krenta sapnų karalystėn, nespėję savo miego pertrūkio užfiksuoti sąmonėje.

 

Deja, dauguma 2-3 metų vaikų šio gebėjimo dar nėra išsiugdę. Todėl naktinis prabudimas virsta ilgu būdravimo ir niurzgėjimo periodu.

 

Tiesa, miego sutrikimus gali provokuoti ir baimės. Tokio amžiaus mažyliai paprastai bijo įvairių pabaisų, baubų, juos gali bauginti aplinkos garsai. Susapnuotas košmaras – irgi ne į naudą. Beje, blogi sapnai paprastai aplanko tarp 3 valandos nakties ir 6 valandos ryto.

 

Miegą gali sutrikdyti ir bet koks nukrypimas nuo įprastos rutinos – atostogos, liga ar net pasikeitęs vakaro rutinos laikas.


Kaip atšaukti naktinius vizitus?

 

- Mama, noriu pas tave į lovą.

 

Toks prašymas gali siutinti, bet pasirinkimo jums nepalieka. Teks keltis iš saldaus miego ir ką nors daryti. Jei jūs neturite nieko prieš bendrą šeimyninę lovą – dažniausiai mažylis čia ir užmigs, nesukėlęs didesnio triukšmo. Tačiau jei tokie vizitai tampa pernelyg dažni arba norite pripratinti vaiką miegoti atskirame kambaryje, atskiroje lovoje – teks pasistengti.

 

Kas vaikui padeda užmigti? Tam, kad naktį prabudęs mažylis užmigtų, prireiks tos pačios aplinkos, kaip ir jį migdant vakare. Kas jam padeda nukeliauti sapnų karalystėn? Lopšinė? Tyli muzika? Įjungta naktinė lemputė? Minkštas žaisliukas šalia? Tokią pačią aplinką sukurkite ir naktį. Arba stenkitės pakeisti vakaro migdynių aplinką – taip, kad būtų paprasta ją atkurti naktį.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
Dovilė
2015-09-25 20:06:20
Maniškis naktį miega gerai tik kartais ryte ateina. Bet nueina į tualetą tada pas mus į viduriuka atsigula. Jam 4 metukai. Kartais tenka keltis ir nueiti pas jį bet jau retai. Miega kitam kambarį :)
lina
2012-05-06 10:00:37
turiu dvi pametinukes 2,5 ir 3,5 metuku...jso budavo ksnakt pas mane subegdavo ir kaip parsiukai sukrisdavo man prie sono:D taciau jau pavargau jas nakty klostyti ir paciai isispraudus i kamputy su nutirpusiom galunem miegot, tiesiog padariau paprasta dalyka...kaip tik jos pas mane taip as jas uz rankuciu palydziu atgalios ir pagiriu kad saunuoles ir dideles mergytes miega vienos...dabar pas amen atsoliuoja tik tada kai vyras iseina i darba :D tuomet smagiai ziopsom rytine televizija:)..as manau kad vaiko miegancio nereikai nesti atgal,o tik jam atejus jy parlydeti bunant jam samoningui kad suvoktu kad sitaip negalima,kitu atveju vaikas atejes ir uzmiges pasjus lovoje ir parnestas i savo lovyte miegantis jsi prabudes ir vel begs atgalios. sekmes ir kantrybes :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Gaudrė