Vaikai > Mityba > 10 priežasčių atidėti...
 

10 priežasčių atidėti kietą maistą iki 6 mėnesio


2015 09 20 | Šaltinis: Eli.mama.lt, Dreamstime nuotr.
 

 10 priežasčių atidėti kietą maistą iki 6 mėnesio

PSO rekomenduoja neduoti krūtimi maitinamam kūdikiui jokio papildomo maisto iki 6 mėnesio. Ir vis dėlto ne visada tų rekomendacijų paisome. Kai aplinkui tiek šviežių vaisių ir daržovių, norisi duoti kūdikiui visa, kas geriausia.O žiemą paslaugios močiutės būtinai pasiūlys pačiulpti lašinių – sako, tik į naudą.

 

Ir vis dėlto plūkėti, neskubėti verta. Štai 10 priežasčių, padėsiančių atsakyti į klausimą: kodėl?

 

1. PSO ir dauguma pediatrų primygtinai rekomenduoja iki 6 mėnesio maitinti kūdikį tik mamos pienu. Jų nuomonė – ne iš piršto laužta, o pagrįsta daugybės mokslinių tyrimų.

 

2. Būtina palaukti, kol kūdikio žarnyno paviršių dengianti gleivinė sutvirtės – tai padeda apsaugoti mažylį nuo alergijos, pilvo pūtimo ir kitų negalavimų.

 

3. Tik mamos pienas pirmąjį pusmetį – mažesnė tikimybė susirgti gastroenteritu, diabetu, nutukimu.

 

4. Maitinimas krūtimi mažiausiai 7 mėnesius – tai mažesnė tikimybė kūdikiui susirgti anemija.

 

5. Kuo vyresnis kūdikis – tuo rečiau springsta. Jaunesni nei 6 mėn. vaikai dažniau springsta net valgydami skystą košę – juk jie dar nemoka tvirtai sėdėti, tad kūno padėtis neleidžia ir patogiai nuryti.

 

6. Kūdikių žarnynas dar negamina kitokio maisto virškinimui skirtų enzimų – jo organizmas nepajėgia skaidyti sudėtinių riebalų, krakmolo ir angliavandenių. Tą jis pajėgs tik sulaukus iki 6-9 mėnesio. Taigi papildomas maistas gali paskatinti dujų kaupimąsi, vidurių užkietėjimą, vėmimą, o kartu ir organizmui taip reikalingų maistingųjų medžiagų pašalinimą.

 

7. Nors kai kurie vaikai jau būna pasirengę kitokiam maistui sulaukę 4-6 mėnesių, vis dėlto tai nustatyti neištyrus jų žarnyno mikroskopu neįmanoma, todėl saugiau dar palūkėti.

 

8. Patikimiausias ženklas, kad kūdikis jau pasirengęs ir kitokiam maistui – tai laikas, kai mažylis jau moka sėdėti, geba pats paimti maisto gabalėlį ir sąmomoningai jį įsidėti į burną.

 

9. Jei maistą kišite kūdikiui į burną kol jis dar pats nesugebės jo paimti nuo šaukšto, užspringimo rizika tik didėja. Todėl luktelėkite, kol mažylis gales pats nulaižyti maistą nuo prie burnos prikišto šaukštelio – paprastai šis gebėjimas ir išsivysto apie 6-tą gyvenimo mėnesį.

 

10. Kūdikiai dažniausiai patys parodo, kada jie yra pasirengę kitokiam maistui. Pasodinti ant kelių jie bando siekti įvairių produktų, padėtų ant stalo, mėgdžioja jūsų kramtymo, kandimo judesius.


 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
Kita mama
2016-03-31 17:21:20
O gal per tokį mūsų tėvų netinkamą maitinimą daug procentų žmonių ir turi tiek problemų su skrandžiu, žarnynu ir t.t. nes tėvai patingėjo palaukti kol viskas iki galo susiformuos?
Mama
2014-03-11 11:34:56
tai isvada tokia. Neduokim vaikui kieto maisto tik del to.Kad jis gali uzspringti... Musu mamos kazkaip mus uzaugino ir su lasiniais ir su dziuveseliais baronkytem ir kotletukais nuo 4men. Nu gal tada vaikai buvo kitokie?! Nesamone, viskas taip pat kaip buvo pries 30 metu... ir vaikai ir tevai ir maistas. ;-)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Marijonas