Nėštumas > Kontracepcija > Ką daryti jei praleidai...
 

Ką daryti jei praleidai tabletę?


2011 07 30 | Šaltinis: Eli.mama.lt, Dreamstime nuotr.
 

 Ką daryti jei praleidai tabletę?

Kontraceptinės tabletės – puikus išradimas, kol viskas vyksta sklandžiai. Bet, kaip žinia, žmogus – ne robotas. Todėl pamiršti eilinę tabletę tenka ne tau vienai.

 

Be abejo, geriausias ir patikimiausias sprendimas – nedelsiant pasikalbėti su gydytoju, kuris tau tas tabletes prirašė. Jis geriausiai žinos jų poveikį, tavo orgaizmo ypatumus, taigi galės parinkti patį tinkamiausią veiksmų planą.

 

Kartais praleista tabletė nereiškia nieko. Tiesiog kitą dieną išgeri kitą priklausančią tabletę ir... gyvenimas tęsiasi.

 

Tačiau kartais net ir tas vienas kartas gali gyvenimą apversti aukštyn kojom. Viskas priklauso nuo to, kokias tabletes geri. Kai kurios kontraceptinės tabletės yra daugiafazės. Tai reiškia, kad viename pakelyje esančios tabletės turi skirtingas hormonų dozes. Taigi labai svarbu, kokios būtent fazės tabletę pamiršai. Nuo atsakymo tokiu atveju priklausytų ir veiksmų planas, kią daryti toliau.

 

O šį kartą pateiksime veiksmų planą, kaip elgtis praleidus vieną iš kombinuotų kontraceptinių tablečių – kaip tik tokios dabar vartojamos dažniausiai.

 

• Jei praleidai pirmąsias ciklo tabletes, pirmąją arba antrąją, turėtum išgerti tabletę vos ją prisiminusi, o kitą tabletę jau gerti įprastu laiku. Ir septynias dienas naudoti papildomas apsaugos priemones.

 

• Jei praleidai 3-21 tabletes, išgerk tabletę vos prisiminusi, o kitą tabletę gerk kaip įprasta. Veikiausiai šiuo metu tau netgi nereikia atsarginio apsisaugojimo metodo, viskas bus gerai.

 

• Jei neišgėrei trijų ar daugiau tablečių per pirmąsias dvi ciklo savaites, išgerk priklausančią tabletę kai tik prisiminsi, o kitą gerk įprastu metu. Ir septynias dienas saugokis nėštumo pritaikydama planą B.

 

• Jei praleidai 3 ar daugiau trečiosios savaitės tablečių, išmesk visas likusias ir pradėk naują pakelį. Septynias dienas saugodamasi papildomai.

 


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
Vaida
2018-05-08 10:10:44
Ka daryti jai pameciau paskutine kontraceptinia tablete ir per 7 dienu pertrauka diena pries pradedama gerti nauja pakuote turejau lytini akta.Ar galejau pastoti ar reikia isgert papildomai eskeip tablete.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Mano didžiausia meilė Akvilė