![]() Nėščiosios depresija2014 02 12 | Šaltinis: Modernmom.com
![]() Depresija nėštumo metu kur kas dažnesnė nei apie tai kalbama. Manoma, kad ši liga kėsinasi užpulti 10-20 procentų nėščiųjų. Taigi devyni nėštumo mėnesiai gali tapti ne tik džiugiu laukimu, bet ir visiška džiaugsmo priešingybe.
Kas tai yra nėščiosios depresija?
Nuotaikos svyravimai nėštumo metu – normalu. Juos sukelia organizme pasikeitusi hormonų pusiausvyra. Tačiau užpuolus depresijai moters būklės vien bloga nuotaika nepavadinsi. Tai – liga, kuri turi būti gydoma. Hormonų pokyčiai gali paveikti smegenyse vykstančius cheminius procesus, kurie tiesiogiai susiję su depresija ir padidėjusiu nerimu. Be abejo, tai gali būti susiję ir su nėštumo metu patiriamu stresu – nerimu dėl kūdikio sveikatos, finansinės būklės, neatpažįstamai pasikeisiančio gyvenimo.
Depresijos simptomai
Visų pirma tai – nuovargis, nemiga, nuolatinis susirūpinimas savo ar kūdikio sveikata. Kada tai jau galima vadinti depresija? Kai visi šie pojūčiai ir negalavimai būna lydimi nevilties jausmo, liūdesio, kai tampa sunku sutelkti dėmesį, atlikti kasdienius darbus, gyvenime nebelieka dalykų, kurie džiugintų. Pajutus tokius simptomus būtina apie savo savijautą papasakoti gydytojui.
Rizikos faktoriai
Išskiriama keletas faktorių, kurie gali išprovokuoti ar sustiprinti depresiją prieš gimdymą:
šeimos ligų istorija (ar turėjote artimų giminaičių,kurie sirgo depresija, padidėjusiu nerimu, pogimdymine depresija?);
Jei bent vienas iš šių faktorių tinka ir jums, turėtumėte apie tai pasikalbėti su gydytoju ir atidžiau stebėti savo nuotaikų kaitą, psichologinę būklę.
Ar depresija gali pakenkti kūdikiui? >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2
>> Kitas
Rašyti komentarą |
|