Nėštumas > Kontracepcija > Šeimos planavimas:...
 

Šeimos planavimas: praeitis, dabartis, ateitis


2014 01 14 | Autorius: Mama.lt
 

Šeimos planavimas: praeitis, dabartis, ateitis

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas baugštus triušelis. Kontracepcijos klausimai žmonijai buvo aktualūs nuo seniausių laikų. Per tūkstantmečius apsisaugojimo nuo nėštumo metodai nuėjo išties didingą kelią.

 

Pirmykštis žmogus

 

Nors mokslininkai tikina, kad pirmykštėje visuomenėje apskritai ryšys tarp sueities ir nėštumo nebuvo iki galo suvoktas, pirmykščiai žmonės puikiai žinojo, iš kur atsiranda vaikai. Todėl jau tada būta mėginimų pasigaminti šiandieninio prezervatyvo pirmtakų – „sargių“ iš žuvies pūslės ir gyvulių žarnų.

 

Senovės Egiptas

 

Prieš sueitį moterys į makštį įsikišdavo gabalėlį jūros kempinės, suvilgytos citrinų sultimis arba actu. Spermatozoidams blokuoti taip pat naudotas netgi krokodilo mėšlas (!). Nėštumo saugotasi ir kaip galima ilgiau tęsiant kūdikio maitinimą mamos pienu – mažieji žindyti kol sulaukia trejų ir dar ilgiau.

 

Senovės Graikija

 

Senovės graikams Aristotelis rekomendavo alyvuogių ir kedrų aliejų kaip kontraceptinį poveikį turinčias medžiagas. Hipokratas ir botanikas Teofrastas taip pat rašė apie įvairius augalus, galinčius apsaugoti nuo nėštumo. Šiuose sąrašuose atsidūrė gluosniai, granatai, mira, taškuotoji mėta ir kt.

 

1600-ieji

 

Brendis ir kiti spiritiniai gėrimai pripažįstami kaip spermicidai. Tiesa, alkoholis labai dirgina makšties sieneles. Taigi papildomai naudotas medus ir įvairūs aliejai – jie užtikrindavo lubrikaciją ir sulėtindavo spermatozoidų judėjimą. Nežinia, kiek nėštumų pavykdavo išvengti saugantis tokiu būdu, tačiau meilės žaidimai turėjo būti kvapnūs ir gana skanūs.

 

1700-ieji

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Efektyvaus, patikimo ir saugaus kontracepcijos būdo pasirinkimas – problema, kuri aktuali moterims bet kuriame amžiuje.

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina