Namai > Buitis > Ar tikrai jums reikia namo...
 

Ar tikrai jums reikia namo užmiestyje?


2013 04 11 | Autorius: Laura Mureikaitė, Moters savaitė
 

Ar tikrai jums reikia namo užmiestyje?

Kad ir kaip savo įspūdingais spalvotais, stikliniais fasadais viliotų gyvenamieji daugiaaukščiai bei dangoraižiai, vidutinio statistinio lietuvio svajonė – gyventi nuosavame užmiesčio name, kur rytą būtų galima pradėti nuo arbatos puodelio jaukioje terasoje, kur vaikai ir keturkojai augintiniai galėtų nevaržomi laigyti po švelnutį žolės kilimą, o šalimais esančiame sodelyje sirptų savos braškės ir pomidorai. Ar gyvenimas užmiestyje – išties idealus?

Vis dėlto ne pro šalį būtų įvertinti, kiek jūsų lūkesčiai siejasi su realybe. Ir tik gerai apsvarsčius, ar norite taikytis ir su tokio gyvenimo trūkumais, ryžtis parduoti savo butą miesto centre ir keltis į sodybą pamiškėje.

Pamėginkime šį kartą pažvelgti į gyvenimą už miesto su lašeliu sveiko skepticizmo.

 

Nuosavo namo eksploatacija pigesnė

Taip, komunalinių mokesčių sąskaita, atrodytų, įmanoma sutaupyti. Ypač mokesčius už šildymą. To paties ploto apšildymas nuosavame name yra kiek pigesnis nei naudojantis centralizuotu šildymu. Tačiau vargu ar svajojantieji apie namą užmiestyje ketina įsikurti tokiame pačiame plote, kokį užima standartinis dviejų ar trijų kambarių butas. Taigi jei namas bus erdvesnis – teks apšildyti daugiau patalpų. Vadinasi, ir kaina už šildymą ne sumažės, o tik išaugs. Arba turėsite šildyti tik dalį patalpų.

 

Nuosavas kiemas – štai kur tobula erdvė poilsiui!

Ar bent įsivaizduojate, kiek laiko reikės skirti tam, kad jūsų kieme galėtumėte ilsėtis, o ne kęsti sąžinės graužatį, kad veja senokai pjauta, metas nugrėbti lapus ar nukasti sniegą. Tam, kad kiemas būtų tvarkingas ir gražus, teks paaukoti nemažai savo laiko. Puiku jei jums tupinėti apie namus ar imtis sodo darbų – malonumas ir poilsis. Bet jei ne – verčiau iš anksto pasidomėkite, kas tai galėtų padaryti už jus. Net jei prie namo ir neketinate auginti įmantrių gėlių ar daržovių, aplinkos tvarkymui teks skirti ne vieną valandą per savaitę.

 

Nemesk kelio dėl takelio?

Jei įsigijote namą tankiai apgyvendintame priemiestyje, kelių ir pravažiavimo problemų kilti neturtėtų. Tačiau jei metate iššūkį miestietiškiems patogumams ir neriate į nuošalios sodybos pamiškėje glėbį, būkite pasirengę viskam! Akimirką įsivaizduokite bent kiek ekstremalesnius gamtos pokštus aplink jūsų namus. Jei bent dalis kelio iki jūsų namo – neasfaltuotas, po didesnės liūties jis gali tapti nepravažiuojamu. Ką jau bekalbėti apie sniegą, kurio pastarosios žiemos ir vėl negaili. Keliomis valandomis pailgėjusi kelionė į darbą su kliūtimis ir nuolat besikartojantys tie patys nepatogumai gali kaip reikiant apkartinti jūsų ramų gyvenimą. Beje, tos pačios kliūtys ar dideli atstumai gali apsunkinti privažiavimą prie jūsų namo ir greitosios pagalbos, policijos ar gaisrinės automobiliams.

 

Kelionės ypatumai

Ilgai stoviniuoti transporto kamščiuose piko metu – nemalonus užsiėmimas. Tačiau jei dirbate mieste, o gyvenate užmiestyje, veikiausiai kamščiuose praleisite dar daugiau laiko. Nes piką pajusite jau ties įvažiavimu į miestą. Tad nesvarbu, ar vykstate į darbą nuosavu automobiliu, ar viešuoju transportu – teks įprasti lūkuriuoti. O jei kiti šeimos nariai į darbą ar mokymosi įstaigą iki šiol vykdavo viešuoju transportu, teks spręsti ir jų kelionės klausimą – arba pirkti dar vieną automobilį, arba visai šeimai pusryčius gerokai paankstinti, kad vienu automobiliu būtų išvežioti visi.

 

Nėra šurmulio – nėra paslaugų

Jei jums patinka apsipirkti dideliuose prekybos centruose, jei vaikotės nuolaidų ir akcijų, dėl kurių netingite apsilankyti keliose parduotuvėse, o ne viską susipirkti vienoje, persikrausčius į užmiestį teks keisti įpročius. Juk šalia – tikriausiai tik viena ar keletas nedidelių parduotuvėlių. Artimiausia kirpykla, biblioteka, kino teatras ar jaukesnė kavinukė – gal už keleto, gal už keliasdešimties kilometrų. Taigi spontaniškos pramogos ir pirkiniai iš pasiekiamų ranka taps pasiekiamais tik automobiliu. Kitaip tariant, gerokai retesniais arba kruopščiu suplanuotais.

 

Atsargiai – vaikai!

Ar turėsite galimybių pasirūpinti vaikais? Žaidimai gryname ore, nuosava smėlio dėžė ir sūpynės – be abejo, viliojanti perspektyva mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Tačiau visai kiti rūpesčiai užklumpa kai mažieji paauga ir pradeda lankyti mokyklą, būrelius. Iki mokyklos tikriausiai bus toloka, tad šeimai teks spręsti klausimą, kas vaiką į ją nuveš. Po pietų, pasibaigus pamokoms, vėl kils klausimas, kas vaiką parveš. Taip pat teks vežioti ir į klasės draugų gimtadienius, vakarėlius, kino teatrą ir kitas pramogas, kas gyvenant mieste dažniausiai būna arba netoli namų,arba lengvai pasiekiama autobusu, troleibusu.

 

Kaimynai – gerai ir blogai

Gimdamas šeimos nepasirinksi. O rinkdamiesi gyvenamąją vietą vargu ar skubame rinktis kaimynus. Ir vis dėlto kaip tik jie gali labai palengvinti arba atvirkščiai, apnuodyti gyvenimą. Užmiesčio name iš karto aišku: kaimynai bus pakankamai toli. Net jei tas „toli“ – vos už tvoros, vis tiek jums neteks girdėti, kaip jie tualete nuleidžia vandenį ar jausti per ventiliacijos angą pas jus atsklindančio jų rūkomų cigarečių tvaiko. Ir vis dėlto bent jau vidutiniškai gerą, pažįstamą kaimyną turėti kuo arčiau – ne taip jau blogai. Mat būtent į kaimynus kreipiamės pirmiausia, ištikus bėdai. Be to, būtent kaimynai yra išgelbėję ne vieno buto šeimininkus nuo vagystės, įsilaužimo. Taigi saugumo atžvilgiu pernelyg tolimi kaimynai – ne pats didžiausias pliusas.

 

Finansai gali paskandinti

O dabar užduokite sau bene opiausią klausimą: ar jūsų finansinė padėtis stabili? Jei tam, kad pasistatytumėte namą, teks parduoti savo butą – reikės labai daug ir kruopščiai skaičiuoti. Pradėjus statyti namą specialistai siūlo prie pradinės sąmatos mintyse pridėti dar bent trečdalį visos sumos. Merfio dėsnis statant ir remontuojant veikia nepriekaištingai: jei tik įmanoma, kad išlaidų bus daugiau nei suplanuota – tai taip ir bus. Taigi kai biudžetas traška braška per siūles – nuolat kybo grėsmė įsisukti į užburtą amžinų ir nesibaigiančių statybų ratą, kai teks ne vienerius metus gyventi ne iki galo įrengtame name, o visas atostogas ir šventes aukoti alinantiems statybų darbams.

 

Na, kaip? Ar nebaisu? Ar esate tvirtai apsisprendę rizikuoti, o išvardytos kliūtys jums atrodo tik mažučiai nepatogumai lyginant su išsvajota ramybe ir laisve? Puiku. Vadinasi, užmiesčio namas – kaip tik tai, ko jums trūksta iki visiškos laimės!

 

 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
Alena Jana
2023-12-06 06:33:19
Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: [email protected]
Greitas finansavimo pasiūlymas po 24 valandų ([email protected])
2023-11-28 12:23:14
Reikia greitos paskolos būstui, automobiliui įsigyti ar įvairiai Jūsų veiklai finansuoti, atsiųskite mums el. Prašymas apdorojamas greitai, o lėšos pervedamos po 48 valandų. paštas: [email protected]
Greitas finansavimo pasiūlymas po 24 valandų ([email protected])
2023-11-28 12:22:33
Reikia greitos paskolos būstui, automobiliui įsigyti ar įvairiai Jūsų veiklai finansuoti, atsiųskite mums el. Prašymas apdorojamas greitai, o lėšos pervedamos po 48 valandų. paštas: [email protected]
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (135)
Lukrecija