Nėštumas > Gimdymas > Stangų paradoksas: tai...
 

Stangų paradoksas: tai stumti ar nestumti?


 

Stangų paradoksas: tai stumti ar nestumti?

Kaip stangintis gimdymo metu? Daugiau – tai tikrai nereiškia geriau. Pasirodo, net ir akušerės paliepimai stumti ne visada padeda, o kartais – net ir trukdo.

 

Paprastai medikai pataria, esą sklandžiausiai gimdymas vyks tada, kai klausysitės visų gydytojo ir akušerės nurodymų. Vadinasi, kai jums pasakys – giliai įkvėpsite, įtempsite pilvo preso raumenis, šiek tiek suriesite kelius ir stumsite orą žemyn mintyse skaičiuodama iki dešimties. Per vieną sąrėmį rekomenduojama tai padaryti 2-3 kartus.

 

Tačiau vis dažniau mokslininkai kėsinasi ir į šią įprastą rekomendaciją bei primena, kad gimimo eiga bus sklandesnė tuo atveju, jei gimdyvė stanginsis spontaniškai, o ne pagal komandą.

 

Stangų etapą mokslininkai tyrinėjo ne kartą, tačiau vieningų išvadų šioje srityje taip ir nėra prieita. Ne vienoje studijoje pastebėta, kad gimdymas, kai moteris stanginasi pagal komandą, o ne spontaniškai, labiau nuvargina, palieka daugiau nemalonių įspūdžių ir pojūčių. Per didelė stūmimo jėga padidina tarpvietės plyšimo, pilvo sienos raumenų išsiskyrimo riziką. Stanginimasis pagal komandą taip pat gali sukelti ir vaisiaus širdies ritmo sutrikimus, sumažina deguonies kiekį jo kraujyje.

 

Naujas požiūris į stangas

 

Taigi kuo reikėtų vadovautis stangų periodu? Jeilio universiteto (JAV) profesorius Edmundas Funai teigia, kad visa, kas susiję su antrąja gimdymo stadija – stūmimu – dažniausiai grįsta tradicijomis, o ne moksliniais faktais. Todėl nuomonė, esą moteris turėtų stangintis tada, kai pajunta natūralų poreikį, o ne tada, kai pasako gydytojas ar akušerė, išties gali būti teisinga.

 

Stūmimas pagal komandą tikrai gali sutrumpinti gimdymo laiką (apskaičiuota, kad vidutiniškai tai sutrumpina procesą 13 minučių). Tačiau ar trumpesnis gimdymas – būtinai geriau?

 

Trumpesnis gimdymas geriau tada, kai tai svarbu kūdikio ir mamos sveikatai ir jei gimdymo paspartinimas leidžia išvengti pagalbinės intervencijos. Tačiau tokiu atveju stangos pagal komandą niekuo nepadeda.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  gimdymas,  stangos
 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
mama
2012-02-09 18:27:32
pradejau stangintis dar stovedama salia lovos,akuseres ruosesi gimdymui. uzkele mane ant lovos, dar dvi stangos ir pagimdziau :) greitai ir skausmingai.
Ieva
2012-02-02 15:22:38
Nieko neprisimenu, ką man tomis akimirkomis sakė, mintys blaškėsi, o aš dariau, kaip išeina, ir tiek. Laimė, viskas baigėsi kuo puikiausiai :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina