Vaikai > Mityba > Kur slepiasi alergija?...
 

Kur slepiasi alergija? Pagrindiniai produktai


2016 08 19 | Autorius: Parengta pagal roditeli.ua
 

Kur slepiasi alergija? Pagrindiniai produktai

Jei išbėrė jūsų vaiko rankas, pilvuką, skruostukus – visų pirma pagalvokite apie maistą. Taip pat jei jūsų vaikas dažnai atsirūgsta, vemia, jaučia dieglius pilvelyje, jo oda sausėja arba rausta, jis pastoviai sloguoja. Pagalvokite, ar tai nėra alergija maistui, kurią iššaukė iš pirmo žvilgsnio įprasti produktai.

Produktai, turintys alergenų

Čia pateikti dažniausi maisto produktai, kurie gali iššaukti alerginę reakciją.

  • Pomidorai – patys problemiškiausi iš visų daržovių. Tiesa, kartais gali pasireikšti alergija bulvėms, dar rečiau – morkoms.
  • Tarp uogų ir vaisių dažniausia alergija kyla citrusiniams, raudonoms uogoms (braškėms, žemuogėms), taip pat kiviams ir ananasams.
  • Alergiškiausi riešutai yra žemės riešutai ir migdolai, galimos alerginės reakcijos ir nuo lazdyno riešutų. Būkite atsargūs net ir su pačiomis mažiausiomis porcijomis. Be to, konditerijos gaminiuose juos gali aptikti sumaltu pavidalu.
  • Nemažai paplitusi alergija ir karvės pienui. Jei aptikote šią formą, jums teks atsisakyti sūrio, kefyro, jogurto, sviesto ir varškės. Tuo tarpu ožkos pienas nerekomenduojamas iki dviejų metų, o sojos – iki 6 mėnesių.
  • Kiaušinių nerekomenduojama duoti vaikui iki metų laiko. Jie taip pat naudojami daugelyje konditerinių gaminių ir kepinių.
  • Vištiena gali būti uždrausta esant alergijai kiaušiniams. Jei jūs alergiški pienui, gali būti alerginė reakcija kiaulienai ir jautienai.
  • Alergija žuviai nėra labai paplitusi, tačiau pasireiškusi ji veikia labai stipriai.
  • Avižos, miežiai, rugiai, kviečiai gali iššaukti alergiją dėl glitimas.
  • Medus pavojingas dėl žiedadulkių sukeliamos alerginės reakcijos.

Maistinės alergijos priežastys

Maistinė alergija dažniausiai pasireiškia dėl šių priežasčių:

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Vytautas