Nėštumas > Planavimas > Auga sėkmingų pagalbinio...
 

Auga sėkmingų pagalbinio apvaisinimo procedūrų skaičius


2013 03 30 | Autorius: Laura Tyrylytė, Vaisingumo klinika
 

Auga sėkmingų pagalbinio apvaisinimo procedūrų skaičius

Lietuvoje pasiekiamas klinikinių nėštumų dažnis, taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras, atitinka geriausius Europos bei pasaulio rezultatus ir siekia 40 proc. Tokius duomenis, įvertinusi praėjusių metų rezultatus, paskelbė „Vaisingumo klinika“, daugiausiai tokių procedūrų Lietuvoje atliekanti gydymo įstaiga. Be to, lyginant su praėjusiais dviem metais, pastaruoju metu išaugo ir pagalbinio apvaisinimo procedūrų skaičius.

Ypač geri klinikinių nėštumų, t.y., kai nėštumas patvirtinamas ultragarsu, rezultatai pasiekiami taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras moterims iki 35 m. amžiaus. Šioje grupėje pastoja kone kas antra moteris (45 proc.). Palyginimui, 2009 m. šioje amžiaus grupėje, po apvaisinimo procedūrų mėgintuvėlyje, pastodavo 39 proc. moterų.

„Pastaruosius kelerius metus pastebimą ryškų sėkmingų pagalbinio apvaisinimo procedūrų augimą lemia keletas priežasčių. Visų pirma, tai nauji metodai. Kai kurie jų, iš visų Baltijos regiono valstybių – taikomi tik Lietuvoje. Antra, patyrę specialistai, perimantys geriausias praktikas iš užsienio laboratorijų. Kaip ir bet kokioje srityje, atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūras, komanda, kurioje dirba ir gydytojai, ir biologai – labai svarbus veiksnys“, - komentuoja „Vaisingumo klinikos“ vadovas Algirdas Usonis.

Pasak klinikos vadovo, viena iš efektyviausių šiuo metu taikomų pagalbinio apvaisinimo procedūrų, tais atvejais kai kūdikio nepavyksta susilaukti dėl vyro lytinės sveikatos – IMSI metodas. Jo metu iš keletą tūkstančių kartų padidintų vyro lytinių ląstelių išrenkamos pačios geriausios. Beje, šis metodas, iš visų Baltijos regiono valstybių, taikomas tik „Vaisingumo klinikoje“.

Kita, kūdikio susilaukti padedanti procedūra – TESA+ICSI. Jos metu, sėklidžių punkcijos metu gautos vyriškos lytinės ląstelės įterpiamos į moters lytines ląsteles. Pastaruoju metu taikant šį naują metodą iš 5 atliktų procedūrų – pastojo net 3 pacientės.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
justina