Nėštumas > Kontracepcija > Keturiasdešimtmetė mama:...
 

Keturiasdešimtmetė mama: būti ar nebūti?


2014 01 05 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Keturiasdešimtmetė mama: būti ar nebūti?

Efektyvaus, patikimo ir saugaus kontracepcijos būdo pasirinkimas – problema, kuri aktuali moterims bet kuriame amžiuje. Vis dėl to svarbumą ji įgauna, kai nėštumas tampa ne tik nepageidaujamas, bet gali ir grėsti mamos ar vaiko sveikatai.

Sunku patikėti, tačiau dar prieš keletą šimtmečių moteris po keturiasdešimties buvo laikoma sena, o ir ji pati šventai tikėjo, kad geriausi jos metai praėję.

Tik įsivaizduokite, kad moteris pačiame jėgų žydėjime sėdėdavo sau namuose siūdama ar siuvinėdama, laikas nuo laiko praskaidrindavo sau dienas ieškodama nuotakų ir jaunikių dėl savo būrio vaikų. Šiomis dienomis tokių moterų galima rasti tik senuose romanuose.

Laikas nestovi vietoje, ir šiuolaikinei moteriai po keturiasdešimties metų gyvenimas ne tik kad nepasibaigia, bet ir nušvinta naujomis spalvomis, atsiveria naujos galimybės, įgauna visiškai kitokią prasmę.

Suaugę vaikai jau nebereikalauja tiek daug dėmesio kaip anksčiau, siekiamas karjeros laiptelis jau įveiktas, galų gale, atsiranda daugiau laisvo laiko mėgiamiems užsiėmimams ir pilnaverčiui poilsiui.

Rodos, niekas negali sutrukdyti stabilumo ir gyvenimo rutinos. Tačiau tokiu įvykiu gali tapti nėštumas.

Su amžiumi vyksta ne tik gyvenimo būdo, bet ir organizmo pokyčiai. Kaip žinoma, po keturiasdešimties kiaušidžių veikla sumažėja, todėl atitinkamai sumažėja ir lytinių hormonų gamyba. Be to, ovuliacija vyksta nereguliariai ir, atitinkamai, gebėjimas gimdyti taip pat mažėja.
Konkretūs pasikeitimai keičia moters menstruacinių ciklų trukmę ir pobūdį. „Mėnesinės“, kurios visuomet atsirasdavo kaip laikrodis, tampa nereguliarios, o dažnai būna ilgesnės ir gausesnės.

Dauguma moterų pradeda jausti seniai pamirštą nepageidaujamo nėštumo baimę, kurią iššaukia vis užsilaikančios „mėnesinės“. Reikia pastebėti, kad šis nerimas nėra nepagrįstas, juk nepaisant vaisingumo galimybių sumažėjimo, pastoti moteris gali iki pačios menopauzės.
Kad ir kaip teigiamai galima atsiliepti apie gimdymą vėlyvame amžiuje, vis dėl to tai rizikingas sprendimas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
ABC
2013-04-27 19:07:50
Tai tik kontracepcijos reklama ir nieko apie keturiasdesimtmetes mamas.
silvija
2012-04-13 22:03:04
kaip jus nescios
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
nojukas