Nėštumas > 9 mėnesiai > Nėštumo ir gimdymo baimės
 

Nėštumo ir gimdymo baimės


2013 01 20 | Autorius: Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, VšĮ „Laiminga šeima“
 

Nėštumo ir gimdymo baimės

Nėštumas – laikotarpis, kuris atneša ne tik džiugesį, tačiau ir nerimą tiek būsimai mamai, tiek tėčiui, ypač, jei laukiamasi pirmagimio.

Nėščiosios baiminasi, kad kūdikėliui pakenks moters ankstesnis gyvenimo būdas, blogos emocijos, stresas, nerimą kelia mintys, ar kūdikis gims sveikas, ar sugebės mama jį prižiūrėti ir juo rūpintis. O pati didžiausia pirmąkart besilaukiančios moters baimė – gimdymo skausmas, dažnai apipintas mitais ir vaizduotėje piešiamas mamų ir draugių pasakojimais. Būsimi tėčiai baiminasi, ar sugebės aprūpinti padidėjusią šeimą, suteikti reikiamą pagalbą žmonai ir būti geru tėvu. Jausti didesnį ar mažesnį nerimą nėštumo metu – natūralu ir normalu, tačiau negalima leisti, kad baimės gadintų gražų kūdikio laukimo periodą.

Pirmiausia konkrečiai įvardinkite savo baimes. Pabandykite suprasti, ko tiksliai bijote: sąrėmių skausmo, cezario pjūvio arba kad kas nors nutiks kūdikiui? Surašykite visas savo baimes ir šalia kiekvienos iš jų užrašykite, ką galėtumėte padaryti, kad ši baimė netaptų realybe. Taip pat suvokite, kad kai kurių dalykų sukontroliuoti negalite, taigi apsispręskite nesijaudinti dėl to, ko negalite pakeisti.

Gimdymo baimę sukelia nežinia, todėl nerimą padės įveikti platesnės žinios apie gimdymą: domėkitės natūralaus gimdymo eiga, pabendraukite su moterimis, kurios turėjo pozityvią gimdymo patirtį. Jei dėl gimdymo tariatės su gydytoju ar akušeriu, paprašykite, kad jis detaliai supažindintų su tvarka ligoninėje, kurioje gimdysite, o pagal aplinkybes – ir aprodytų gimdyklą ir pogimdymines palatas. Įsivaizduokite gimdymą, kurio norėtumėte – savo pojūčius, elgesį, eigą. Aptarkite su vyru, kaip elgsitės gimdymo metu, ar vyras dalyvaus gimdyme, kokius nuskausminimo būdus naudosite, ar gimdysite natūraliai, ar pagal aplinkybes.

Nėštumo metu moteris į viską reaguoja daug jautriau, tad neleiskite savęs gąsdinti: neskaitykite ir neklausykite liūdnų gimdymo istorijų, neleiskite, kad draugės ar mamos gąsdintų apie „siaubingus“ gimdymo skausmus, nežiūrėkite sukrečiančių filmų. Atminkite, kad kiekviena moteris, kaip ir kiekvienas gimdymas, yra ypatingas ir skirtingas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
 Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta