Nėštumas > Planavimas > Geriausia šalis būti mama...
 

Geriausia šalis būti mama - Norvegija, blogiausia - Nigeris


2013 02 08 | Autorius: Gelbėk vaikus
 

Geriausia šalis būti mama - Norvegija, blogiausia - Nigeris

Pagal tarptautinės organizacijos Save the Children paskelbtą 13-ąją Pasaulio Motinų Ataskaitą, Nigerio Respublika liko paskutinė valstybių sąraše pagal sąlygas, užtikrinančias mamoms auginti vaikus. Dvejus pastaruosius metus šioje sąrašo vietoje buvo įrašytas Afganistanas. Norvegija į sąrašo viršūnę pateko pirmąjį kartą.

Motinų indeksas, kurio rezultatams nustatyti yra tiriamos 165 pasaulio šalys, apima įvairių veiksnių nagrinėjimą: motinų sveikatos tyrimus, švietimo ir ekonominio statuso palyginimus, tuo pačiu atsižvelgiama ir į vaikų augimo sąlygas, sveikatos ir mitybos rodiklius.

Lietuva pagal šį indeksą užimą 23-ią vietą tarp 43 labiau išsivysčiusių valstybių. Kaimyninė Latvija atsidūrė 32-oje, Lenkija – 28-oje, o Estija pagal Motinų Indeksą yra 17-oje sąrašo vietoje.

Šiais metais vyksiančiame Didžiojo aštuoneto (G8) susitikime tarp svarstomų temų įtrauktas ir mitybos svarbos klausimo nagrinėjimas, akcentuojant maitinimąsi, kaip vieną svarbiausių motinų ir vaikų geros savijautos faktorių. Analizės duomenimis, nepakankama arba skurdi mityba kol kas sąlygoja kas penktos gimdyvės bei daugiau nei trečdalio vaikų pasaulyje mirtį.

Septynios šalys iš dešimties (Nigerio Respublika, Afganistanas, Jemenas, Bisau Gvinėja, Malis, Eritrėja ir Čadas), atsidūrusių kasmetinės ataskaitos pristatomo indekso sąrašo apačioje šiuo metu gyvena maisto krizės sąlygomis. Nigerio Respublikoje, šiuo metu atsidūrusioje didėjančio bado gniaužtuose, kyla grėsmė milijonui vaikų gyvybių.

Pasaulio Motinų Ataskaitoje detalizuojamos aplinkybės, pagal kurias gimdyvės, pačios nuo vaikystės augusios nuolatinio maisto trūkumo sąlygomis, negali pagimdyti normalaus svorio kūdikių. Gyvenančios skurde, esančios silpnos sveikatos, taip pat neturėjusios galimybių įgyti tam tikrų žinių moterys paprastai negali tinkamai maitinti savo kūdikių, o tai gali negrįžtamai pakenkti jų sveikatai. Ataskaitoje pabrėžiama, kad norint nutraukti šį užburtą ratą ir apsaugoti besilaukiančiąją ir jos besivystantį kūdikį, būtina sutelkti ypatingą dėmesį mitybai į 1000 pirmųjų dienų, skaičiuojant nuo nėštumo pradžios.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
aiste
2013-03-29 10:21:18
Norvegijoje 10men mama ir 2men tetis. ir si salis toli grazu ne geriausia vaikus auginti.. modernus komunizmas ta norvegija, kur auginamos avys, ne zmones, nuo pat mazu dienu..
Kaunietis
2013-02-08 22:29:31
Lietuvoje moteris gali net 2 metus pati auginti vaikelį gaudama iųmokas, kai Prancūzijoje - 8 savaites...O kiek Norvegijoje??
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Ema