Nėštumas > Gimdymas > Vertikalus gimdymas
 

Vertikalus gimdymas


2013 01 18 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Vertikalus gimdymas

Tradicinis gimdymas, kai gulima ant nugaros, atsirado akušerijoje tik XVIII a. Prancūzijoje vien tik dėl patogumo tiems, kas priimdavo gimdymą, t.y. vyrams. Iki to laiko, daugumoje šalių moterys gimdydavo kabėdamos padedant vyrams, tupint, stovėdamos, o sąrėmių metu stengdavosi vaikščioti arba netgi laipioti per kliūtis. Ilgą laiką vertikalus gimdymas buvo vienintelis ir priimtiniausias naujos gyvybės atėjimo būdas.

Kas yra vertikalus gimdymas

Vertikalus gimdymas praeina štai tokius etapus:
• Gimdos kaklelio atsidarymas. Vertikalaus gimdymo metu šiuo etapu moteris gali laisvai jaustis: stovėti, vaikščioti, tupėti, kaboti ant vyro ir pan. Taip kaklelio atsidarymas vyksta „minkščiau“ ir ne taip skausmingai. Statistiškai įrodyta, kad vaikštant gimdymas sutrumpėja 2-3 valandomis nei kad gulint.
• Vaisiaus išstūmimas. Gimdyti vaiką moteris gali pagal savo poreikius: sėdėdama ant specialios kėdės, tupint, stovėdama ant kelių. Dažniausiai moteris intuityviai pasirenka komfortišką pozą sau ir savo vaikui. Sėdėdama arba stovėdama moteris sudaro sąlygas sklandžiam kūdikio išstūmimui gimdymo keliu. Nors antrasis etapas vertikalaus gimdymo metu trunka ilgiau nei kad gulint, tačiau tai yra geriau vaiko užgimimui – visas kelias įvyksta palaipsniui ir jis būna švelnesnis.
• Placentos gimimas. Placenta vertikalaus gimdymo metu gimsta greičiau.

Gimdymas gulint ir vertikalus gimdymas – kur čia skirtumas?

Gimdymas gulint, kaip procesas, turi tam tikrus trūkumus:
• Toks gimdymas ne toks fiziologiškai patogus tiek moters organizmui, tiek ir pačiam vaikui;
• Skausmas horizontalaus gimdymo metu yra didesnis, nei gimdant stovint ar sėdint;
• Gulint kūdikis gauna mažiau deguonies: gimda užspaudžia kraujotakos sistemą link stuburo, taip pat ir aortą, todėl kraujo tėkmė sumažėja;
• Gimdymas gulint yra lėtesnis, todėl dažnai prireikia stimuliacijos, kas kenkia motinos ir vaiko sveikatai;
• Horizontalaus gimdymo metu moteriai reikia daugiau jėgos išstūminėti vaiką;
• Pagrindinė rolė horizontalaus gimdymo metu atitenka medicininiam personalui.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
Kamile
2014-04-13 16:44:29
Sveiki, juokinga kai rašo, kad galima vertikaliai gimdyt. Aš ruošiuos gimdyt, nuvykau į kursus gimdymo namuose ir akušerė pasakė tokių nesamonių kaip gimdyt atsistojus nebus, nes mum nepatogu, kaip mum matyt kas daros. Štai ir Lietuvos gimdyklos. Ir šitokius žodžius girdėjau ne iš vienos akušerės. Tiesiog pasakė mum nesvarbu ko jus norite, turite daryti taip kaip liepiam arba negimdykit.
Dng
2013-05-31 12:59:59
Noriu pataisyti „pasisakau“ kad vertikalus gimdymas skiriasi verikalaus pasivaikščiojimo. Lietuvoje gali tik paskaityti ir pasvajoti, o gimdysi kaip pasakys gydytojas. O gydytojai LT moka kūdikį priimti tik kaip tarybiniais laikas mokė. Aš bandžiau tartis vandenį (toje ligoninėje skelbė, kad yra salygos gimdymui vandenį), bet gydytoja tik patraukė pečiais ir pasakė, kad neišsivaizduoja kaip galėtų priimti kūdikį. O gimdant apkabino aparatais, prakirpo kad nutekėtų vandenys (nes atsibodo laukti) ir pasakė, kad tuoj prasidės gimdymas.
Ingrida
2013-04-22 15:49:03
O jei aš nuvažiuosiu gimdyti taip, kaip nuvažiuoja dalis gimdyvių - nesusitarus, nesumokėjus, neišsikvietus papildomų gydytojų... Ar ligoninės personalas man leis pasirinkti vertikalų gimdymą? ... Ar turite tokios patirties? Nes dar neskaičius straipsnio apie tai mąsčiau. Ir praeitą kartą kai gimdžiau tai bent jau iki prasidedant stangoms pasakiau kategoriškai - į lovą kai taip skauda, manęs nepaguldysite nei už ką :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Akvile