Namai > Gėlės > Kambarinių gėlių pirkimas
 

Kambarinių gėlių pirkimas


2014 02 28 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Kambarinių gėlių pirkimas

Parduodami kambariniai augalai yra išauginami specialiuose šiltnamiuose, kur palaikoma speciali oro drėgmė, temperatūra, tinkamas apšvietimas. Parduotuvėse galima rasti augalų, išaugintų Tailande, Olandijoje ar kitų gėlininkyste besiverčiančių šalių. Ir netgi jei augalai yra atsargiai pristatomi į parduotuves, vis tiek jie patiria stresą, nors kartais ir atrodo gerai. Parduotuvėse augalams yra suteikiamos palankios sąlygos, tačiau nespėja augalai priprasti prie jų, kai būna nupirkti ir vėl pernešami į kitas patalpas. Kad ir kokios jos būtų geros – jūsų sąlygos skirsis nuo tų, prie kurių yra pripratęs augalas. Todėl labai svarbu išsirinkti augalą, kad jis lengvai ir greitai prisitaikytų prie naujų sąlygų.

Nepatartina parduotuvėje išsirinkti jau subrendusio augalo, kadangi jis gali sunkiai išgyventi stresinę persikraustymo situaciją, net ir tuo atveju, jei pateks į rūpestingas rankas ir bus gerai prižiūrimas. Prieš perkant kambarinį augalą, apeikite keletą parduotuvių ir išsirinkite tą, kurioje dirba geri specialistai, kur augalai yra supakuojami, jums pasiūloma pagalbą pristatant augalus.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kur augalas yra. Nesirinkite augalų, kurie yra prie atidarytų durų, priglausti prie stiklo arba yra gamtoje. Kadangi tie augalai, kurie stovi prie durų, gali būti jautrūs skersvėjams, taip pat jie gali būti sulaužyti praeivių. O tie augalai, kurie stovi prie lango, gali turėti apdegintų saulės plotų.

Rinkdamiesi augalus parduotuvėje atkreipkite dėmesį į dirvą. Ją būtinai pačiupinėkite, t.y. kad ji nebūtų per daug sausa. Padėkle neturėtų būti vandens. Tarp sienelių ir žemės vazone neturi žiojėti tuštuma. Ant vazono kraštu neturėtų matytis baltų arba žalių apnašų. Augalo lapai turi būti be dulkių ir voratinklių.

Jei šios augalo auginimo sąlygos nebuvo prižiūrėtos, šioje parduotuvėje nepirkite jokio augalo, nes jie gali būti užkrėsti arba sergantys.
Apžiūrėdami kambarinį augalą, atkreipkite dėmesį ir į stiebą, lapus – ar čia nesimato rudų dėmių. Paklauskite pardavėjo, kaip valyti lapus ir kaip purkšti ar lieti konkretų augalą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
rasa
2013-03-22 08:31:37
Sveiki,qavau qele quzmanija,qal kas zino kaip auqinti?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
emilis