Vaikai > Vystymasis > Ką turi mokėti vaikas iki...
 

Ką turi mokėti vaikas iki 1 metų?


2013 12 07 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Ką turi mokėti vaikas iki 1 metų?

Laikas bėga taip greitai! Štai ir suėjo pirmieji vaiko metai – pats svarbiausias gyvenimo etapas. Jis, rodos, toks suaugęs ir rimtas – kartais jums atrodo, kad mažylis augo ne dienomis, bet valandomis! O ką turėtų išmokti vaikas iki vienerių metų?

Paprastai pirmaisiais gyvenimo metais vaiko svoris padidėja tris kartus (žinoma, tai vidutinis rodiklis, tačiau kiekvienas vaikas yra individualus), o sveria jis greičiausiai daugiau nei 10 kilogramų. Tokio amžiaus „bamblį“ užtenka sverti vieną kartą per mėnesį. Kad stebėtumėte savo vaiko matmenų kitimą, visus rodiklius įrašykite į lentelę. Taigi, vaikas, kuriam suėjo metai, kas mėnesį turėtų priaugti maždaug 250 g svorio.

Greičiausiai metų laiko vaikas jau bus tiek sustiprėjęs, kad nudžiugins jus savo pirmaisiais žingsniais. Kai kurie vaikai visai neblogai vaikšto, o kai kurie jau ir bėgioja. Iš pradžių, jūs vedžiosite mažylį už rankos, o kai jis adaptuosis – paleisite ir jis žengs pirmuosius žingsnius, dažnai sumišusius kartu su baime ir džiaugsmu. Tačiau vaikutis labai stengsis – juk jis taip nori būti panašus į savo tėvus.

Kai jūsų atžala išmoks tvirtai vaikščioti, jo kelyje neturėtų iškilti įvairios kliūtys, kad pirmųjų žingsnių nelydėtų traumos. Kitu atveju, vaikas įsibaimins ir gali nustoti vaikščioti bei grįžti prie šliaužiojimo. Juk šioje pozicijoje jis jaučiasi užtikrintai. Apsižiūrėkite, kad ant grindų mažylis turėtų, kur vaikščioti, kad čia nesivoliotų įvairių nereikalingų daiktų, žaislų, o ir kilimą geriausiai būtų nuimti ir paslėpti. Atminkite, kad bet kokia kilimo klostė gali „pasitarnauti“ rimtoms traumoms.

Dauguma tėvų yra įsitikinę, kad jei vaikas pradėjo po truputį vaikščioti, pats laikas skatinti jį tai daryti kuo dažniau ir kuo ilgiau. Tačiau jie labai stipriai klysta. Vaikas yra vaikas, ir jis neturi suaugusiojo žmogaus stiprybės – nepakenkite jam, kadangi aktyvios treniruotės gali iškreipti jo silpnas kojytes.

Nebandykite apgauti gamtos, nemanykite, kad jūsų vaikas atsilieka, jei nemoka bėgioti, nors kaimynų vaikas jau du mėnesius gainioja balandžius kieme. Paprasčiausiai susitaikykite su tuo ir išmokite laukti – viskas ateis savo laiku, čia reikalingas tik laikas, kadangi kiekvienas vaikas praeina visus vystymosi etapus.

Taigi, mažylis kaip ir vaikšto, tačiau jus kankina įvairios abejonės: eisena kaip žąsyčio, o kojas stato per plačiai. O dėl tokių minčių ir užmigti darosi sunkiau. Kartais taip atsitinka, kai mažylis pradeda vaikščioti, išlenda tam tikros pamirštos jo ligos, pvz. rachitas arba koks nors kitas pažeidimas. Tokiais atvejais reikia kuo greičiau kreiptis į gydytojus.

Pirmieji gyvenimo metai – tai laikas, kai jūsų vaikas ima prašytis ant puoduko, tačiau jei to nevyksta, reiktų kaltinti tik save. Jūs turite būti kantrūs ir atkaklūs, aiškinti ir reikalauti iš savo mažylio. Nereikėtų to daryti prievarta ir priversti vaiką sėdėti valandų valandas ant puoduko – iš to nieko gero nesulauksite. Jums paprasčiausiai reikia žinoti ir atminti, kad vaikai tuštinasi maždaug vienu ir tuo pačiu metu pagal tą patį grafiką, bent jau prieš ir iškart po miego. Todėl sudėliokite „lankymosi“ valandas, ir nemanykite, kad vaikas dar yra per mažas – jis tikrai supranta, ko iš jo reikalaujama. Vos tik pripratinsite savo atžalą prie puoduko, nustokite jam mauti ir segti sauskelnes. O už tai mažylis jums iškart padėkos: juk jam dabar užteks apsimauti kelnytes ir laisvai bei patogiai judėti. Sušlapinęs kelnytes mažylis iškart pajus diskomfortą.

Tačiau jei taip jau atsitiko, kad metų laiko vaikas vis dar nemoka prašytis ant puoduko, nedarykite iš to tragedijos ir katastrofos, jokiais būdais nebarkite ir nešaukite ant vaiko. Tokioje situacijoje kantriai aiškinkite vaikui, ką jis turi daryti, ir girkite kiekvieną kartą, kai jis tai atlieka gerai. Ir patikėkite, vaikas tikrai sieks pagyrų kiekvieną kartą, norėdamas išvysti jūsų šypseną.

Kol vaikui sueis vieneri metai, jis jau gali pasigirti turintis 12 dantų. Greičiausiai 8 kandžiai ir 4 krūminiai. Tačiau nieko tokio, jei dantukų burnoje yra mažiau – jie gali pasirodyti per vieną ar tris mėnesius. Svarbiausiai, dantų augimo periodu tėvams nepamiršti, kad vaiko mityboje neturi trūkti kalcio, fosforo ir vitamino D.

Metų laiko mažylio ūgis svyruoja nuo 70 iki 75 centimetrų. Tačiau vėlgi, nenuliūskite, jei jūsų mažylio ūgis atsilieka nuo normatyvų – juk kiekvienas vaikas individualus ir auga pagal savo biologinį laiką.

 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
julija.....
2014-02-09 22:52:55
na apie puoduka tai tikrai klaidinga informacija.
bulve
2014-01-11 16:56:43
bubu lala
Mama
2013-12-20 18:08:22
Labai jau neteisingas straipsnis... Ypač apie naktipuodžius ir dantukus. Kitą kartą prieš spausdindami tokius straipsnius, nuodugniau patikrinkite jame pateikiamą informaciją.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius