Nėštumas > Planavimas > Mitai apie pradėjimą
 

Mitai apie pradėjimą


2013 01 31 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Mitai apie pradėjimą

Vaiko pradėjimas yra vienas svarbiausių gyvenimo etapų ir jis yra lydimas įvairiausių mitų bei liaudies įsitikinimų. Deja, sekimas šiais išsigalvojimais, dažnai trukdo pastoti ir pradėti sveiką vaiką. Klausykite savo širdies, o ne paskalų.

Mitas 1. Atsipalaiduok, negalvok apie tai ir pastosi.
Deja, kliniški tyrimai nėra atlikti. Stresas – tik vienas iš labai retų atvejų, neigiamai veikiantis ovuliaciją. O štai palankių dienų sekimas ir kontrolė čia tikrai jums padės.

Mitas 2. Daugiau sekso – daugiau šansų pastoti.
Seksas kiekvieną dieną arba netgi 10 kartų per dieną nepadidina šansų pradėti vaiką, jei jūs su savo partneriu nesimylite dienomis, kai vyksta ovuliacija.

Mitas 3. Užsiimti seksu šviesoje.
Šis mitas pagrįstas tyrimais, kurie įrodo, jog spermos kokybė yra geresnė rytais. Tačiau ar įjungus šviesą kokybė pagerės – įrodymų nėra. Gali būti, kad tai tik suteiks didesnį proceso malonumą.

Mitas 4. Pradėjimas iki ovuliacijos – gims berniukas, o po ovuliacijos – mergaitė.
Y chromosomos spermoje neplaukios greičiau ar lėčiau dėl vykstančios ovuliacijos.

Mitas 5. Labai stipriai norint ir padarius viską, ko reikia, tikrai pastosi.
Deja, vis dėl to yra neišgydomų ligų, kurios iššaukia nevaisingumo priežastis. Kai kuriais atvejais ir gydytojai čia negali padėti.

Mitas 6. Dauguma moterų gali lengvai pastoti.
Praktiškai kas dešimta pora turi problemų su nėštumu. Po 27 metų moterų gebėjimas pastoti mažėja. Moteris po 30 metų turi apie 20 proc. galimybių pastoti kiekvieną mėnesį, o po 40 metų – apie 5 proc. Be to, turi reikšmės ir individualios bei fizinės savybės.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
ramune
2013-08-01 11:09:34
Įdomūs mitai ir legendos http://www.mitai.lt/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Austeja