Virtuvė > Patarimai > Kaip paruošti kondensuotą...
 

Kaip paruošti kondensuotą pieną namuose


2014 03 27 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip paruošti kondensuotą pieną namuose

Norint pagaminti kondensuotą pieną namuose, svarbiausiai reikia turėti šviežio pieno, geriausiai ką tik pamelžto. Pienas – pagrindinis ingredientas gaminant naminį kondensuotą pieną. Jis turėtų būti aukšto riebumo, būtinai šviežias. Galima naudoti ir pasterizuotą pieną iš parduotuvės.

Taigi, reikalingi ingredientai naminiam kondensuotui pienui:

1 litras riebaus pieno arba grietinėlės, 1,5 kg cuktaus, 600 g sauso pieno.

Gaminimas:

Užpilkite cukrų dviem stiklinėmis vandens, gerai išmaišykite ir užkaiskite ant stiprios ugnies. Turėtų gautis vienalytė masė. Virinti nereikia, kadangi vis tiek cukrus neištirps, kadangi vanduo bus persisotinęs juo.

Kondensuotą pieną geriausiai virti ant garų vonelės, arba naudokite indą su storomis sienelėmis, kad pienas neprisviltų. Vandens vonelei paimkite didelį puodą ir pastatykite ant ugnies, kol gaminsite kondensuotą pieną. Į puodą turėtų tilpti ir dar vienas indas, kuriame supilkite pieną, taip pat šiltą vandenį su cukrumi – visą šią masę pastoviai maišykite.

Tirštumui pridėkite 200 g sauso pieno arba vaikiško maistelio – jie mažai kuo skiriasi.

Pastoviai maišykite apie 30 minučių, kad nesusidarytų sauso pieno gumuliukai. Kai pieno milteliai pilnai ištirps, maišykite tam tikrais intervalais, kas 15 minučių po 5 minutes. Virti teks ne mažiau nei 3 valandas, tad būkite labai kantrūs.

Yra ir kitas receptas, kaip pagaminti kondensuotą pieną be išgarinimo, tačiau jis trunka gana ilgą laiką. Tam reikės: 800 g sausų pieno miltelių, 400 g cukraus, 60 g sviesto ir 200 g vandens.

Gaminimas: užvirinkite vandenį arba pieną. Geriau, žinoma, naudoti pieną. Pridėkite sviestą, cukraus ir suplakite visą masę su plakikliu. Tai daryti reiktų apie pusvalandį. Nenustojus plakti po truputį supilkite sausą pieną. Kai visi gumuliukai ištirps, galite nustoti plakti.

O toliau reikia virti pagal tą pačią schemą, kuri nurodyta aukščiau. Po to leiskite pienui atvėsti ir pastatykite į šaldytuvą. Per valandą kondensuotas pienas jau bus paruoštas.

Skanaus, smaližiai!
 


 
Taip pat skaitykite
Sveikos mitybos specialistų sudarytų maisto piramidžių pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir iš jų pagaminti produktai. 

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
aaa
2013-03-09 12:04:36
jobnutas title kaip paruosti kondensuota piena namuose :DD ne blet kaip paruosti lauke...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
dominykas ivoska