Virtuvė > Patarimai > Kaip pagaminti majonezą...
 

Kaip pagaminti majonezą namuose


2014 04 19 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip pagaminti majonezą namuose

Pagaminti majonezą nėra labai lengva, tačiau jūs tokiu atveju tikrai žinosite, kokius produktus naudojate ir kad jums negresia pavojus sveikatai.

Majonezo gamybai jums prireiks:

1 kiaušinio (geriausiai naminio). Išmuškite kiaušinį, atskirkite baltymą nuo trynio. Trynį išpilkite į stiklinę – jo prireiks.

Aliejaus. Geriausiai imti alyvuogių aliejų – taip gausite malonų ir švelnų skonį. Jo užteks keleto lašelių įmušto į trynį – viską išplakite iki vienalytės masės.

Pastaba. Jokiais būdais nepadauginkite aliejaus – jo iš tiesų užtenka keleto lašelių. Jei padauginote, geriau įmuškite dar vieną trynį. Geriau neskubėkite ir stebėkite gaminamą masę, lašinkite aliejų po truputį.

Po to, kai į vieną trynį sulašinsite apie dešimtadalį aliejaus, jums turi gautis labai tiršta košė. Tai jau beveik naminis majonezas ir jums liko labai nedaug.

Šiame etape pasūdykite – taip pat po truputį, kiekvienąkart išmaišydami ir paragaudami. Pridėkite ir citrinos sulčių: vienam tryniui reikia maždaug 10 lašų. Citrinų sultys ne tik pagerins skonį, bet ir leis išlaikyti majonezą ilgiau.

Dabar pripilkite visai nedaug vandens. Beje, dėka vandens majonezas ir tampa baltu. Vanduo su citrinos sultimis sudaro reakciją ir taip susidaro balta masė.

Svarbiausiai, kad jūs gausite išskirtinį skonį ir gardų padažą salotoms bei kitiems patiekalams.
 


 
Taip pat skaitykite
Sveikos mitybos specialistų sudarytų maisto piramidžių pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir iš jų pagaminti produktai. 

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Samuel
2013-05-27 13:01:52
Taip, padažas buvo skanus. Aš vis alkanas ir Aš padarysiu jį http://woodflooringz.blogspot.com/2013/05/cheap-parquet-flooring-tiles.html
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Damir